Пенсійний фонд України запускає новий сервіс

Пенсійним фондом України впроваджено ряд сервісів, орієнтованих на пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. 

Задля ефективної взаємодії з громадянами та оперативного надання інформації на веб-порталі електронних послуг Пенсійним фондом України впроваджено ряд сервісів, орієнтованих на пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників.

Про це зазначено на офіційному сайті Пенсійного фонду.

Зокрема за допомогою новго сервісу буде доступно налаштування послуги безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсії; сплати страхових внесків роботодавцем та розміру свого страхового стажу), отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір сплачених внесків (форма ОК-5), витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії). Також можна буде отримати інформацію про свій «зароблений» страховий стаж (загальний та у розрізі кожного року), щомісячні відрахування (єдиного соціального внеску) роботодавцем через кабінет страхувальника.

Реєстрація на веб-порталі електронних послуг здійснюється з використанням електронного цифрового підпису, або за логіном і паролем. Електронний цифровий підпис можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК), перелік яких є на порталі. Логін і пароль видається в будь-якому відділенні Пенсійного фонду при пред’явленні паспорта та ідентифікаційного коду.

 Також дистанційно (без особистого відвідування установ Пенсійного фонду) можливо отримати різні довідки (наприклад, витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії, індивідуальні відомості про застраховану особу – довідка ОК – 5). Достовірність таких довідок фахівці відповідних установ перевірятимуть через QR-код та спеціальний багатозначний номер під ним.

Користувач веб-порталу може налаштувати безкоштовний сервіс СМС-інформування, який дозволить щомісячно безкоштовно отримувати короткі повідомлення для застрахованих осіб про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому він працює, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж та для пенсіонерів про результати розгляду звернення за призначенням/перерахунком, поновленням пенсії, необхідність звернення до ПФУ для підтвердження даних про особу.

Також через особистий кабінет можна подати електронне звернення до Пенсійного фонду, записатись на особистий прийом.

Нагадаємо, експерти Національної ради економічного розвитку проаналізували як зростали пенсії з 1 квітня 2018 року по 1 квітня 2019 року. Найбільше зростання відбулося за довічним утриманням суддів – на 72,1%, найменше зростали соціальні пенсії, лише на 3,4%, а для більшості українських пенсіонерів, які отримують пенсію за віком, вона зросла за рік на 14,5%.

категорії
Суспільство

Публікації по темі