Перепис карти за 1,5 мільйона: Пустомитівський район змінює свої межі

Роботи планують виконувати у чотири етапи.

Пустомитівська районна державна адміністрація Львівської області замовляє тендер з розробки проекту землеустрою щодо зміни меж Пустомитівського району, Львівської області та проходження комплексної державної експертизи.

Відповідний тендер розмістили на порталі публічних закупівель Prozorro.

В проекті договору зазначено, що підставою для проведення робіт є Рішення Пустомитівської районної ради від 15 лютого 2019 року №650 “Про затвердження Програми розроблення землевпорядної документації в Пустомитівському районі на 2019-2020 роки”.

Роботи планують виконувати у чотири етапи. Під час підготовчого підряднику необхідно вивчити наявні матеріали, розробити технічного завдання, підготувати робочий план робіт, проаналізувати технічну, методичну і технологічну забезпеченість робіт щодо змін меж району.

Під час другого виробничого етапу проведуть польові та камерні роботи, третім етапом передбачають проходження державної земельної експертизи, а останні – затвердження проекту та перенесення меж населеного пункту згідно проекту в натуру (на місцевість).

У коментарі журналісту ІА “Вежа” Віктор Ващук, член тендерного комітету, начальник відділу містобудування та архітектури –головний архітектор району, пояснив, чому виникла потреба змінювати межі Пустомитівщини. “Ті межі, які були втсановлені ще, напевне, в 80-90-ті роки,  були в умовній системі, а зараз є Державна геодезична референцна система координат УСК-2000. Тому є потреба їй відповідати, щоб ми надалі могли ці норми враховувати при веденні Містобудівного кадастру”, – зазначив він.

За його словами, до 1992 року, коли не було приватизації, не виникало потреби звертати увагу на чітке розмежування, однак після введення ділянок в електронну базу мешканці заштовхнулися з незручностями при вчиненні будь-яких дій щодо розпорядження земельними ресурсами.

“Ми працювали над зміною меж міста Львова, і в нас виникло багато питань, коли половина присадибної ділянки належить району, а інша Львову. Тобто, це дуже незручно для людей, тому що в публічній кадастровій карті вказано, що деякі ділянки накладаються зонами. Сьогодні зустрічаються юридичні нюанси, коли людина зареєстрована у Пустомитівському районі, а ділянка на 70% знаходиться в іншому районі”, – пояснив Віктор Ващук.

Щодо умов тендеру, очікувана вартість робіт зазначено 1,5 мільйона гривень. Аукціон з визначення підрядної організації призначено на 1 липня 2019 року за пріоритетом ціни.

Довідка

Державна геодезична референцна система координат УСК-2000 прийнята для проведення топографо-геодезичних і картографічних робіт на території України постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання використання геодезичної системи координат» від 22 вересня 2004 р., № 1259. Система УСК-2000 змодельована щодо системи ITRS / ITRF2000.

Практичною цінністю впровадження геодезичної референцної системи координат є можливість ефективного використання глобальних навігаційних супутникових систем в топографо-геодезичному виробництві, які мають цілий ряд переваг в порівнянні з традиційними методами. Сучасна геодезична референцна система координат є складовою національної геодезичної системи відліку, яка передбачає в майбутньому введення нової висотної системи і побудова моделі квазігеоїда сантиметрової точності.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі