Підпали сухої трави руйнують екологію та відволікають від роботи екстренні служби

Необхідної для гасіння техніки та працівників наразі достатньо, однак кількість пожеж є значною, й вона чим далі збільшується.

Протягом останнього тижня в Україні частішають випадки спалювання сухої трави. Зокрема, проблема торкнулася і Львівщини, де за останній тиждень зафіксували кілька сотень випадків підпалу сухої рослинності. Як наслідок – знищення господарських будівель та задіяння усієї наявної техніки на гасіння.

Про це у коментарі журналісту ІА “Вежа” розповів Віталій Туровцев, спікер Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Львівській області, та Руслан Гречаник, директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА.

За словами, Віталія Туровцева, за 9 січня було зафіксовано 39 виїздів на місця горіння сухої трави. Водночас, з початку року таких випадків вже нарахували понад 400. “Якщо розглядати ситуацію з підпалу сухої трави, ми залучаємо як мінімум один-два автомобілі, тобто якщо помножити кількість виїздів на кількість автомобілів, можна зразу отримати загальну цифру витраченої техніки на ліквідації таких ситуації. Вона шокує”, – пояснює він.

Спікер ДСНС зазначив, що техніки та працівників наразі достатньо для того, щоб вчасно реагувати на виклики, однак періодичність таких пожеж зростає. Водночас, він зауважив, що витрачаючи час на гасіння, працівники можуть на встигнути на інші важливі виклики. “Ми залучаємо велику кількість людей і техніки, і в разі виникнення надзвичайної загрози людям в пожежі у будинку чи квартирі використовуємо резервну техніку. Тобто, час прибуття на місце надзвичайної події може збільшитися через відволікання на гасіння саме таких от дріб’язкових пожеж, які теж потребують реагування. Ми не можемо залишити їх без уваги, і повинні виїжджати і їх ліквідовувати”, – зауважив Віталій Туровцев.

Окрім того, за його словами, наслідками самої пожежі є знищення господарських будівель та небезпека загибелі людей. “Ми вже маємо факти знищення госпбудівель в області, а у Вінницькій вже є факти загибелі людини від горіння. У нашій області, на щастя, таких випадків цього року не було, але минулоріч вони були, коли люди гинули саме від паління сухої трави і рослинності”, – наголошує спікер ДСНС у Львівській області.

Водночас, чимала шкода від такого спалювання дістається й безпосередньо екології, переконаний директор департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА. За словами Руслана Гречаника, в першу чергу руйнується родючий шар ґрунту, при чому за рік він може за найкращих обставин відновитися лише на 2 мм.

Окрім того, від спалювання трави гинуть усі тварини, знищується коріння й насіння рослин, утворюється потенційна небезпека для людей. “Найнебезпечніше те, що відбувається задимлення дорожніх шляхів, у наслідок чого може відбутися ДТП і загинути люди. Також зазначу, що вогонь може перекинутися із поля до лісу або ж на житлові будівлі й машини”, – запевняє Руслан Гречаник.

За його словами, на минулих вихідних згоріла господарська будівля, а загалом за останній тиждень зафіксовано кілька сотень випадків підпалу сухої рослинності. “Держекоінспекція та ДСНС у Львівській області невпинно працюють над гасінням”, – зазначив директор департаменту екології і додав, що єдиним шляхом, коли не можна встановити злочинця, є покарати власника земельної ділянки.

Зокрема найбільш проблемним районом з активізаціїї спалювання сухої трави на Львівщині Руслан Гречаник відмітив Пустомитівський. Окрім нього, проблема торкнулася Жовківського, Яворівського та Миколаївського районів.

Варто вказати, що 9 березня у Львові, в парку “Знесіння” трапилось загоряння сухої трави. Ймовірною причиною загоряння вважають хуліганські дії групи молодих людей. Станом на 19.30 год. пожежу ліквідували. До роботи було залучено дві бригади працівників ДСНС, інспектори парку також були на місці.

Нагадаємо, раніше ІА “Вежа” повідомляла, що нардепи взялись за любителів спалювати суху траву та листя.

Накладати штрафи за спалення сухої трави та опалого листя дозволять працівникам пожежної охорони, добровільним пожежним дружинам і навіть протипожежним об’єднанням громадян, про що йдеться у тексті законопроекту №8382, зареєстрованому в Раді 18 травня 2018 року.

Зокрема законопроектом пропонують істотно посилити санкції за порушення встановлених заборон, розширити їх дію, а також дозволити виписувати адмінпротоколи цілій низці відомств і організацій, досі не наділених таким правом.

Пропонується встановити пряму заборону на спалювання трави та листя в парках, а також інших зелених насадженнях та газонах в межах населених пунктів. Раніше закон не виділяв міста і села із загального правила.

Максимальний штраф за таке правопорушення проект встановлює на рівні 80 неоподатковуваних мінімумів (1360 грн) замість нинішніх 20. Підприємства-порушники за аналогічні проступки повинні будуть виплатити 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі