Підрядник взяв аванс і зник: чи збудують таки у Львівській школі №7 новий спортзал?

Очікувана вартість такого будівництва становить 41 мільйон 459 тисяч гривень.

На будівництво спортзалу у Львівській середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 оголосили новий тендер.

У львівській середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7, що знаходиться за адресою вул. Богдана Хмельницького, 132, збудують новий спортзал. Очікувана вартість такого будівництва становить 41 мільйон 459 тисяч гривень.

Та варто зазначити, що ще у 2016 році було розпочато будівництво цього спортивного залу. Щоправда, очікуваною вартістю будівництва тоді було понад 17 мільйонів гривень. 5 грудня 2016 року відбувся аукціон, і вже 27 грудня того ж року було укладено договір із ТзОВ “Вест Білдінг Груп”. Це була компанія, яка запропонувала найнижчу ціну – 12 мільйонів 100 тисяч гривень. Та 8 червня 2017 року була внесена зміна до договору між сторонами. Стосувалися ці правки вартості, з раніше зазначеної дати, договірна ціна будівництва підвищилась на понад 1 мільйон гривень та становила 13 млн 499 тис. гривень.

Однак директор школи Світлана Конькова повідомила, що будівництво стоїть законсервоване вже близько року. “Будівництво ще було розпочато у 2016 році, та компанія, що здійснювала роботи, виявилась невідповідальною”, – додала вона.

Згідно з даними You Control, компанія має податковий борг в понад 140 тисяч гривень. Окрім того, за останніх 3 роки ТзОВ “Вест Білдінг Груп” має 15 судових позовів, а кінцевий бенефіціар невідомий у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

Зокрема, замовник будівництва подав позов до суду проти цієї компанії, адже вони документально не підтвердили  використання коштів авансу на суму в розмірі 374 тисяч 137 гривень. Загалом компанії було надано в якості авансу 1 мільйон 471 тисяч гривень.

Цього року, 6 лютого, за рішенням господарського суду Львівської області, на користь замовника частково задовільнили стягнення з ТзОВ “Вест Білдінг Груп” суму неповернутого авансового платежу в розмірі 374 тис. 137 грн , 174 тис. 722 грн пені, 26 тис. 189 грн штрафу, та 41 тис. 916 грн інфляційних втрат. Окрім цього, з відповідача була стягнута сума судового збору в розмірі 9 тисяч 254 гривень.

Новий тендер на будівництво спортзалу у середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 7 оголосили 18 лютого цього року. До 10 березня компанії ще можуть подавати свої пропозиції, адже вже 11 березня відбудеться аукціон. Замовником  тендеру виступили Відділ освіти Сихівського та Личаківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Будівництво спортивного залу планують завершити до кінця 2020 року.

Зокрема, згідно з технічним завданням тендеру, для дітей цієї школи планують збудувати двоповерховий спортивний зал. Стіни будівлі утеплять мінеральними плитами.  Спортзал забезпечать водопроводом, опаленням, вентиляцією та каналізацією. У рамках тендеру також закуплять меблі, устаткування та проведуть озеленення території.

Зазначимо, що після зупинення будівництва його вже намагались поновити, адже 10 жовтня 2017 року був опублікований тендер на суму в 12 мільйонів 402 тисяч гривень, та торги не відбулись, адже на участь подалася лише одна компанія. Після цього, не відбулося також два наступних тендери, що були опубліковані 19 вересня та 11 жовтня 2018 року на суми в 24 млн 800 тис. гривень через аналогічну причину.

Директор школи розповів, що сьогодні у навчальному закладі вже діє невеличкий спортзал, та він не дозволяє поки повноцінно задовольнити потреби учнів, адже є не надто великим за площею.

“Зовсім нещодавно ми зробили у цьому залі ремонт, навіть ще трохи вчувається запах краски. Сьогодні у школі загалом навчається 635 учнів, і цього залу нам недостатньо”, – розповіла Світлана Конькова.

Вона також зазначила, що зарядку чи стройові вправи дітям проводять в коридорі школи, потім частково користуються і відремонтованим залом. А як на дворі теплішає, то заняття переносять на двір.

Варто додати, що на порталі публічних закупівель Prozorro також є опубліковані ще два тендери на роботи, які проводились у середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №7 і були завршені на кінець 2018 року. Зокрема, це роботи з капітального ремонту підлоги спортивного залу на суму в 295 тисяч гривень, а також аварійно-відновлювальні роботи з виведення із аварійного стану перекриття підвалу на суму в 596 тисяч гривень. В обох тендерах перемогла компанія ТзОВ “Проспер Вінд”.

Згідно з даними You Control, компанія займається будівельно-монтажними роботами та працює вже 23 роки.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі