Податківцям нададуть доступ до банківських операцій громадян

У Верховній Раді України (ВРУ) у вересні 2020 року було зареєстровано законопроект №4073, мета якого – забезпечити доступ до банківської таємниці Державній податковій службі України. Якщо депутати проголосують за...

У Верховній Раді України (ВРУ) у вересні 2020 року було зареєстровано законопроект №4073, мета якого – забезпечити доступ до банківської таємниці Державній податковій службі України.

Якщо депутати проголосують за нього і буде прийнятий закон, податківці зможуть бачити повну інформацію про банківські операції українців, зокрема і їх заощадження на банківських рахунках.

«Зараз у фіскалів є доступ до інформації про рахунки фізичних і юридичних осіб. Більш детальну інформацію вони можуть отримати, тільки за рішенням суду. Якщо законопроект буде прийнятий, податківці за письмовим запитом зможуть бачити операції за рахунками певної особи, його контрагентів, і призначення платежів», – розповів керуючий партнер юридичної компанії “Тарасов і партнери», адвокат Андрій Тарасов.

Він також зазначив, що «у законопроекті № 4073, який був включений до порядку денного парламенту 16 січня 2021 року сказано тільки про розкриття інформації щодо банківських операцій конкретної фізичної або юридичної особи, суб’єкта підприємницької діяльності, із зазначенням контрагентів та призначення платежів».

Нагадаємо, на сьогоднішній день в законі «Про банки і банківську діяльність» (стаття 62) сказано, що інформація про вміст комірки розкривається державним і приватним виконавцям на їх письмову вимогу з питань виконання рішень судів та рішень, які підлягають примусовому виконанню відповідно до Закону України « про виконавче провадження».

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі