“Поділ Львівської області на меншу кількість районів дозволить економити на держапараті”, – Віталій Корецький

Запровадження такої моделі наразі обговорюють експерти, однак зменшення кількості районів – невідворотне.

На Львівщині обговорюють можливість зміни існуючого адміністративного поділо області на районни. Згідно із пропозиціями Львівщину поділять на 6-9 районнів замість наявних на сьогодні 20. За словами експертів новий адміністративний поділ дозволить економити бюджетні кошти на держапараті та забезпечить мешканцям доступність до отримання адміністративних послуг.

Про це у коментарі журналісту ІА “Вежа” розповів Віталій Корецький, радник з питань децентралізації голови Львівської облдержадміністрації.

За його словами, запровадження такої моделі наразі ще обговорюють експерти, однак зменшення кількості районів – невідворотне. “Наразі дискусії з приводу другого етапу адміністративно-територіальної реформи – це тільки концептуальні речі, тобто обговорення на рівні експертів. Жодних законодавчих та нормативних актів щодо поділу на райони ще немає. Зокрема, 22 лютого 2019 року була проведена нарада голів районних рад та райадміністрацій. Під час круглого столу “Формування нового районного поділу Львівської області” дискутували щодо створення нових районів у меншій кількості: від 6 до 9 проти наявних сьогодні 20″, – пояснює він.

Умовно кажучи, групи експертів усе ще обговорюють, як саме мали б виглядати райони на другому етапі реформи децентралізації і поки остаточно рішення ще не прийнято. Однак зменшення кількості районів у будь-якому випадку має відбутися.

Віталій Корецький наголошує, що такий поділ дозволить значно економити на держапараті. “Станом на сьогодні у Львівській області є 20 районних рад і 20 районних державних адміністрацій. Після впровадження реформи і проведення районного поділу їх буде 6-9. Різні групи експертів говорять про різну кількість районів. Втім, на мій погляд, це значна економія коштів”, – запевняє він.

При цьому, радник ЛОДА акцентує, що доки не стане зрозумілим, які функції виконуватимуть майбутні райони, не можливо говорити про економічну доцільність та про ймовірні суми державних коштів чи коштів громади, які будуть виділені на утримання цих районів і які будуть заощаджені.

Водночас Віталій Корецький зазначає, що про економічну доцільність наразі мова не йде, тому що всі основні кошти вже знаходяться на рівні ОТГ. “На рівні районів залишиться адміністративна функція “на кшталт” вторинної медицини, соціального захисту, пенсійного забезпечення і інших послуг такого рівня. Ті послуги, які будуть наближені до громадян, тобто мешканців сіл, селищ міського типу і міст. Вони будуть і вже передані на рівень об’єднаних територіальних громад”, – розповів він.

За словами радника ЛОДА, адміністративні послуги після такого поділу будуть більш наближеними до громадян. Як приклад він наводить місто Львів, мешканці якого тепер мають Центри надання адміністративних послуг, тож їм не потрібно ходити по кабінетах, як це було раніше. “Так само буде і в ОТГ. Якщо громади фінансово забезпечені й мають кошти для створення Центрів надання адмінпослуг, то мешканці цих громад отримуватимуть необхідні послуги в цих центрах і не їхатимуть до районних, як це було раніше”, – підсумував Віталій Корецький і додав, що основні місцеві послуги, необхідні мешканцям майбутніх районів, будуть наближені до громадян в їхніх населених пунктах.

Варто зазначити, що в попередньо обговорюваному проекті Львівську область планують поділити на сім районів із центрами в містах Дрогобич, Золочів, Львів, Новояворівськ, Самбір, Стрий та Червоноград.

До Дрогобицького увійдуть міста Дрогобич, Борислав, Трускавець і Дрогобицький район.

До Золочівського – Золочівський, Бродівський, Буський, Перемишлянський райони, Ходорівська ОТГ, яка входить до складу нинішнього Жидачівського району.

Львівський район складатиметься з міста Львів, Пустомитівського району, Дублянської, Жовківської, Куликівської ОТГ, які входять до складу нинішнього Жовківського району, Жовтанецької і Новояворичівська ОТГ, які входять до нинішнього Камянка-Бузького району.

До Новояворівського району увійдуть Яворівський, Городоцький, Мостиський райони, Рудківська ОТГ, яка входить до складу Самбірського району.

Самбірському району належатимуть місто Самбір, Самбірський район, крім Рудківської ОТГ, Старосамбірський, Турківський райони.

Стрийський район включатиме міста Стрий, Моршин, Новий Розділ, Стрийський, Сколівський, Миколаївський райони, Жидачівський район, крім Ходорівської ОТГ.

До Червоноградського району увійдуть місто Червоноград, Сокальський райони, Кам’янка-бузький район, крім Жовтанецької та Новояричівської ОТГ, Жовківський район, крім Жовківської та Куликівської ОТГ, Радехівський район.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі