Подорожчання палива: аграрії роблять запаси та готуються до дефіциту

Окрім подорожчання дизпалива, у східних регіонах ще є проблема з його доставленням.

На фоні призупинення поставок дизпалива з Білорусі та невизначеності у питанні його поставок з Росії в Україні ціна дизпаливо почала зростати

Про це повідомляє прес-служба ГС “Всеукраїнська Аграрна Рада”.

З середини минуло тижня оптова ціна на пальне в Україні збільшилась в середньому на 10%. У різних регіонах України вона підскочила на 1,5-2 гривні. В умовах посівної кампанії, коли аграріям потрібно чимало пального, підвищення ціни на нього призводить до додаткових витрат, що надалі вплине на кінцеву вартість продукції.Окрім того, серед аграріїв ходять чутки про можливий дефіцит дизпалива в майбутньому через обмеження постачання його з Білорусі та Росії. І якщо деякі аграрії запаслись паливом заздалегідь, то іншим доводиться купувати його вже по новій ціні.

«Коли почався ріст ціни у четвер, ми у п’ятницю терміново купили 62 куби дизелю. Майже 30 кубів нам уже доставили за ціною 23,75 грн. Але вчора нам поставник сказав, що вартість підіймається до 26,30 і того завдатку, який ми дали у п’ятницю, вже замало і треба доплатити до ціни 26,30 грн/л. Думаю, дефіцит палива буде. Білорусь закрила експорт в нашу сторону, з Росією теж експорту немає. Звісно, це вплине на кінцеву ціну. На гектар іде приблизно 60 літрів палива. Це не рахуючи вивозу на елеватори, в порти. Думаю, що на гектарі в плюс буде до 500-600 грн», – каже директор ТОВ АК “Форвард” Антон Пархоменко із Сумської області.

Окрім подорожчання дизпалива, у східних регіонах ще є проблема з його доставленням.

«У нашому регіоні солярка уже сьогодні здорожчала на 2,20 грн. Учора була 24,50, сьогодні – 26,50 грн. Але окрім цього у нас ще велика проблема із доставленням пального через дороги, яких, фактично, немає. Ми запасів не мали, тому мусимо зараз купувати», – розповідає директор ФГ «Время» Андрій Перебийніс з Луганщини.

Наразі серед аграріїв немає певності щодо того, якою буде ціна надалі та до чого готуватись.

«Інформації достовірної немає. Як на мене, всі дивляться один на одного і чекають: хто що буде диктувати в плані ціни в подальшому. Моє враження таке, що це все штучно робиться, а згідно з прогнозами, нижній рівень ціни буде відповідати позначці 27 грн. Про верхній показник хтось говорить 29 грн, а хтось – 30 грн. Але безпосередньо по кількості пального кажуть, що вона обмежена. Посилаються на скороченні поставок з Росії та Білорусі», – каже керівник ПП “Андріївка” Микола Пивовар з Харківщини.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі