Політв’язням розширять перелік пільг

Набув чинності Закон, який розширює перелік пільг для жертв нацистських переслідувань та політичних репресій.

Сьогодні, 11 жовтня, набув чинності Закон України, який розширює перелік пільг для жертв нацистських переслідувань та політичних репресій.

Закон оприлюднили на порталі Законодавства України.

Мова йде «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту окремих категорій осіб із числа жертв нацистських переслідувань та політичних репресій».

Згідно з Законом, колишні неповнолітні та малолітні в’язні концентраційних таборів отримають право на безоплатний проїзд усіма видами міського та приміського пасажирського транспорту; на пільговий проїзд залізничним, морським, річковим транспортом, автобусами приміських і міжміських маршрутів міжобласного сполучення; на безоплатне забезпечення ліками; на пільги з оплати за користування житлово-комунальними послугами.

Крім того особи, реабілітовані, відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», яких позбавили волі чи примусово безпідставно помістили до психіатричного закладу, отримують право на одержання соціальних гарантій, що передбачені для учасників бойових дій. А особи з інвалідністю із числа таких осіб отримують права осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Вони, зокрема, мають право на додаткові відпустки, на пільгове одержання житла, на 100% оплату лікарняних листків.

Закон вносить зміни до Кодексу законів про працю України, Житлового кодексу Української РСР, законів України «Про відпустки», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про житловий фонд соціального призначення».

категорії
Суспільство

Публікації по темі