Понад 2 млн туристів на 144 готелі: чи вистачає у Львові місць розміщення

У Львові нараховується 144 готель, не враховуючи апартаментів та хостелів, однак така кількість може виявитись замала, адже протягом року місто відвідують приблизно 2,2 млн туристів.

У Львові налічується 144 готелів, не враховуючи апартаментів та хостелів, однак така кількість може виявитись замала, адже протягом року місто відвідують приблизно 2,2 млн туристів.

У Львові налічується 144 готелі та 138 хостелів. Лише кілька з них мають зіркову категорію, зокрема, 4- п’ятизіркових, 9 – чотиризіркових, 8 – тризіркових. Більшість з них розташовані в межах 5 кілометрів до центру. Ціни за номер в середньому коливаються від 1 тис грн до 5 тис грн. Щоправда є 10 закладів, де доба коштуватиме більше, ніж 5,3 тис грн, зокрема Bankhotel, Hotel Atlas Deluxe, Citadel Inn Готель, Apart-Hotel City Center Contrabas тощо.

Порівнюючи із туристичними центрами сусідніх країн, у Львові недостатня кількість готелей. Приміром, у Кракові їх 307. Майже половина – без зірок, значна кількість трьохзіркових – 86 та чотирьохзіркових – 56. Понад 43 готелі коштують більше, ніж 5 тис грн за номер.

Як зазначає Галина Гринник, в.о. начальника управління туризму, готелями називаються також ті, які мають номерний фонд та загальну кількість місць менше, ніж 30. Однак вони не можуть називатись колективними засобами розміщення, це швидше апарт-готелі.

“Є проблема відповідно до законодавства. В нас готелі підлягають категоризації, послуги з розміщення можна надавати тільки тоді, коли вони вже пройшли на категоризацію своїх послуг. Це відбувається в Києві, є спеціальна комісія, щоправда був певний період, коли ця комісія приймала документи, але не розглядала. Якщо ми дивимось те, що є згідно цієї категоризацції, яка департаментом туризму та курортів нашого міністерства торгівлі та сільського господарства, тоді в нас є 17 готелів, які категоризовані. З них є 4- п’ятизіркових, 9 – чотиризіркових, 8 – тризіркових. Але, звичайно, тих готелів, які відповідають тим категоріям, насправді є набагато більше. Тому так, як вони себе позиціонують, відповідають цих нормам, але ще не отримали або в процесі подачі на категорію, то є 5 п’ятизіркових, 18 – чотиризіркових, 87 – тризіркових”, – наголошує Галина Гринник.

За даними соціологічних досліджень, 62% туристів Львова є іноземцями. Також, 42% з них надають перевагу готелям. Тоді як серед українських туристів лише 22% ночують у готелях, решта зупиняється у хостелах. Напрошується висновок, що для іноземців, кількість готелей у Львові може бути замалою.

“Я думаю, що готелів  насправді ніколи не буває достатньо, хоча, напевно, треба подивитись хто користується більше готелями. Якщо ми візьмемо згідно тих соціологічних опитувань, які ми проводимо, а також аналіз маркетингових досліджень, ми проводимо такий туристичний барометр, бачимо себе на фоні інших міст, тоді, згідно опитувань готелям надають перевагу іноземці. Іноземців є в готелях майже 42%, українців майже 22%. Тому з огляду на те, що більше 62% серед туристів Львова є іноземці, нам готелей явно ще бракує. І, напевно, бракує ще готелей 3 зірки, де би була можливість одразу великого розміщення”, – додає Галина Гринник.

Вона розповіла, що значна частка готельного ринку модернізувалась, багато готелів збудувалось, коли в Україні проходило Євро 2020.

“Львів планує чи подає заявку на те, щоб бути містом, яке прийматиме олімпіаду 2030. Ми вже мали такі наміри, однак через військові події ця заявка була відкликана. Такі великі події стимулюють приватний бізнес. Держава надавала лише певні пільги  для п’ятитизіркових готелів, тому що це були вимоги поселення для команд. Зараз, думаю приватні інвестиції відчують таку потребу і з’являться готелі”,

Біля Львова та у місті зокрема є кілька мережевих готелів: “Рамада Львів” у селі Зимна Вода, середня ціна якого 1400 грн за номер; Reikartz Dworzec на Городоцькій, коштує приблизно 1600 за ніч. Окрім цього, є ще український мережевий готель Premier Hotel Dnister на вулиці Яна Матейка, номер якого коштує в середньому 2200 грн за добу.

Підсумовуючи, керівниця управління туризму додала, що місто намагається сприяти будівництву готелів:

“У нас є для цього інвестиційний відділ, вони готують пропозиції. Адже інвестор дуже часто, коли бере земельну ділянку, має цільове призначення, де він в праві його змінити, тому сказати хто взяв ці земельні ділянки під будівництво готелю, а хто по факту його збудує це складно. В процесах міняється час або навіть інвестор. Ми знаємо, що у Львові важко забудовувати, бо у нас археологічна служба може зупинити будівництво готелів на багато років”.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі