Понад 300 сучасних сільських медамбулаторій вже будуються в областях України

Вони будуються за рахунок фінансування з державної субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

В рамках реформи сільської медицини, яку ініціював Президент України Петро Порошенко, в областях України вже розпочалося будівництво нових сучасних медамбулаторій у сільській місцевості.

Повідомляє Урядовий портал.

 Наразі отримано документи на початок будівельних робіт понад 300 об’єктів.

“Лідер у нас Кіровоградська область, де маємо 10 побудованих і введених в експлуатацію об’єктів, які вже працюють. Загалом на сьогодні розпочато будівництво понад 300 об’єктів, що становить майже 2/3 від загальної кількості. Нагадаю, усього заплановано будівництво 517 сучасних медамбулаторій у сільській місцевості, щоб первинні медичні послуги були доступні та якісні для кожного”, — повідомив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

Окрім Кіровоградської області, лідерами за темпами і об’ємами будівництва є Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Миколаївська, Рівненська, Харківська та Хмельницька області.

“У першому кварталі ми плануємо ввести в експлуатацію близько 200 амбулаторій. Вже закуплено 334 службових автомобілі в 16 областях і ще буде закуплено 180 авто, зараз йдуть тендерні процедури”, – поділився найближчими планами Лев Парцхаладзе.

Він підкреслив важливість реформи, адже наразі ситуація з існуючими закладами первинної медичної допомоги у сільській місцевості є незадовільною. Адже сьогодні у сільській місцевості проживає майже третина українців. Їх обслуговує близько 4 тисячі амбулаторій та 13 тисяч фельдшерсько-акушерських пунктів. Майже 80% із них знаходяться в дуже поганому стані — немає водопостачання та водовідведення і навіть туалетів. Більшість будівель – аварійні, повсюди грибок і пліснява, з якими марно боротися.

Нові сучасні медичні амбулаторії, які наразі будуються у сільській місцевості – це доступність медичної допомоги для кожного сільського мешканця, зручні та комфортні умови для пацієнтів, сучасне обладнання, включаючи телемедицину, та службовий транспорт. Вони будуються за рахунок фінансування з державної субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості. У 2017-2018 рр. її розмір складає 5 млрд грн. У 2019 році у Державному бюджеті передбачений ще 1 млрд грн на сільську медицину.

Нагадаємо, що задля розвитку і підтримки сільської медицина на Львівщині збудують 43 амбулаторії практики сімейної медицини.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі