Попри проведений у 2016 році тендер, очисних споруд у Великому Любіні так і немає

В смт. Великий Любін відкоригують кошторис на проект будівництва очисних споруд за рахунок зменшення кількості очисних модулів.

Тендер на будівництво очисних споруд в смт. Великий Любінь був проведений іще у 2016 році, втім будівництво так і не відбулось. Наразі планують частково відновити будівництво очисних споруд, зменшивши кількість очисних модулів.

Про це в коментар журналісту ІА «Вежа» розповів Йосиф Фабрига, Голова Великолюбінської селищної ради.

Як він зазначив планується відкоригувати кошторис на проект будівництва очисних споруд в смт Великий Любін за рахунок зменшення пускового комплексу з попередньо обговорених 1200 кубів до 300 кубів, залишивши лише один з чотирьох необхідних модулів. При цьому решту очисних модулів вбудовуватимуть поступово. Саме таким виглядатиме новий тендер на будівництво очисних споруд за орієнтовною вартістю в 20 млн грн.

Варто вказати, що перший тендер селищна рада оголосила ще 18 жовтня 2016 року. На порталі публічних закупівель Prozorro Великолюбінська селищна рада Городоцького району Львівської області згадана замовником будівельних робіт. Попередньо вартість робіт оцінили в 37 809 049 грн, однак за результами аукціону компанія-переможець ТОВ “Енергоресурс-монтаж” погодилась побудувати очисні споруди в смт. за 36 796 845 грн.

При цьому, конкуренцію вищезгаданій компанії склало ТОВ “Будгарант Груп”. Ця фірма, в свою чергу, прорахувала, що в змозі побудувати об’єкт за 32 091 73, кошторис якого згідно експертизи склав близько 37 млн гривень. До слова, пропозицію було відхилено у зв’язку з відсутністю подання документу, який би свідчив про спроможність компанії здійснити поставку установок для очищення стічних вод. Зазначимо, згідно даних Youcontrol розмір статутного капіталу компанії станом на сьогодні складає 500 гривень, при тому, що фірма здійснює свою діяльність із 2014 року.

Втім компанія-переможець “Енергоресурс-монтаж” так і не побудувала у Великому Любіні замовлені споруди, не зважаючи на укладену угоду. Причина – відсутність фінансування з боку селищної ради.

Галина Щепілкіна, бухгалтер Великолюблінської селищної ради, пояснила, що замість оговореної суми в 36 млн із субвенції виділи всього 800 тисяч. «Дійсно, 1 грудня 2016 року ми заключили угоду із підрядником на будівництво очисних споруд. І тоді у 2016 році до нас з державного бюджету поступило 800 тис, ми 798 063,13 грн використали, 1936,87 ми повернули державному бюджету як невикористані кошти. А вже в 2017 році нам кошти на заплановане будівництво не передбачили».

На питання чому договір з підрядником не розірвали зазначає – не було потреби. «Фактично, угода складалася з двох частин. Ми уклали договір з компанією «Енергоресурс-монтаж» в особі директора Михайловського Михайла Михайловича, яка передбачала виконання певних робіт протягом двох років: 2016-2017 рр. Згідно експертизи, 36 млн грн – вся сума, яка передбачена на будівництво. А вона відповідно включала на 2016 рік витрати на суму 784 тис, а на 2017 рік винесена різниця – 36 млн», – зазначила Галина Щепілкіна

Вказує, що роботи, передбачені в межах 2016 року, компанією були повністю виконаними. «Будівництво дійсно розпочали, і компанії «Енергоресурс-монтаж» ми заплатили за технічний та авторський нагляд за об’єктом», – додала Галина Щепілкіна.

Бухгалтер переконана, що доведеться перераховувати вартість проектно-кошторисної документації, робити її коригування та знову відправити на експертизу, коли остаточно приймуть рішення продовжувати будівництво. «По-перше, пройшло 2 роки від моменту початку будівництва, по-друге, зросла мінімальна заробітна плата та ціни на матеріали і будівництво».

Як зазначив Йосиф Фабрига, будуватимуть той же об’єкт, однак частково. «Плануємо робити коригування кошторису, тому що на сьогодні для селища і для тих соціальних об’єктів 1200 кубів забагато. Орієнтовно, для того, щоб зменшити навантаження, які підуть на очисні споруди, достатньо одного пускового комплексу в 300 кубів. І таким чином ми хочемо зменшити не загальну вартість будівництва, а вартість робіт, які б нам дали можливість запустити вже найближчим часом нові очисні споруди», – пояснив він.

Також додає, що орієнтовна вартість одного модуля – 5 млн грн. Для повноцінної роботи встановити необхідно 4, однак, як вважає селищний голова, для початку селищу одного модуля буде цілком достатньо.

Селищний голова наголошує, що нових очисних споруд катастрофічно бракує. «Є старі очисні споруди на балансі діючого санаторію «Любінь Великий», але вони є технічно застарілі. Ті миючі засоби вже не в спромозі достатньо очищати стічні води», – розповідає Йосиф Фабрига.

Як зазначили в селищній раді наступного року вони сподіваються отримати на реалізацію цього проекту 18 млн грн від Екологічного фонду чи від Львівської обласної державної адміністрації, що дасть змогу продовжити розпочате 2 роки тому будівництво очисних споруд.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі