“Потреба в субсидіях буде меншою у 2019 році”, – Андрій Рева

Субсидії у 2019 році стануть меншими.
Джерело фото - ukr.media

Більші тарифи – менші субсидії: що зміниться в правилах нарахування та якими будуть тарифи

Субсидії у 2019 році стануть меншими.

Про це повідомив Міністр соціальної політики України Андрій Рева у п’ятницю, передає “Інтерфакс-Україна“.

За його словами, це пов’язано з підвищенням пенсій у 2018 році, а також із зростанням заробітної плати поточного року.

Водночас міністр зазначив, що точної остаточної суми коштів, яка буде необхідна на субсидії в 2019 році, поки що немає, оскільки це залежатиме від ціни на газ для населення.

Так, офіційний новий тариф на газ для населення не затверджено, хоча в уряді прогнозують його підвищення приблизно на 25%. Саме від тарифу на газ безпосередньо залежить, скільки буде коштувати опалення і гаряча вода в наших будинках.

Тепер на субсидію можуть не розраховувати власники квартир площею понад 120 кв. м, а також приватних будинків більше 200 кв. м. Причому незалежно від того, які доходи має сім’я власника такої нерухомості.

У держдопомозі буде відмовлено і людям, які володіють автомобілем «молодшим» за 5 років. Також субсидію не нарахують особам, які здійснили останнім часом покупку на суму від 50 тис. грн (виняток зроблено для витрат, пов’язаних з лікуванням) або отримали майно на таку суму, в тому числі і в спадок.

Таким чином, в результаті зміни порядку надання субсидій, уряд розраховує істотно скоротити витрати держбюджету на підтримку населення. Цього року українцям вже видали в два рази менше субсидій, ніж в минулому.

Так, в період з січня по липень 2018 року виплати отримали близько 2,6 млн українських сімей, що на 50% менше, ніж було за аналогічний період в 2017 року. До того ж, якщо в минулому році середній розмір субсидії становив 300 грн, то зараз він зменшився до 200 грн.

З цією ж метою нещодавно запрацював реєстр одержувачів субсидій, в якому можна перевірити наявність субсидії за будь-якою адресою в Україні. За три місяці роботи цього реєстру вдалося виявити близько 20 тис. українців, які отримували подвійні виплати.

категорії
Суспільство

Публікації по темі