Практику біління бордюрів та огорож в містах України вже давно потрібно відмінити, – Лев Парцхаладзе

У мережі Facebook було проведено опитування громадської думки щодо доцільності білити в містах дерева та малі архітектурні форми.

В українських населених пунктах потрібно відмінити існуючу ще з радянських часів практику – білити вапном декоративні дерева, бордюри, огорожі, паркани та інші малі архітектурні форми.

У цьому переконаний заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає Мінрегіонбуд.

У мережі Facebook було проведено опитування громадської думки щодо доцільності білити в містах дерева та малі архітектурні форми. Так, згідно з ним, 64% опитуваних проголосували проти біління бордюрів тощо, інші 36% все ще не готові відмовитися від цієї застарілої практики.

“На жаль, в Україні досі під благоустроєм та підготовкою міських територій до весни мають на увазі саме побілку. Тоді як ще у 2006 році Мінрегіон заборонив в населених пунктах білити вапном декоративні дерева та малі архітектурні форми. Це огорожі, паркани, стовпи, бордюри тощо. Але все одно кожного року навесні комунальники старанно розмальовують вапном дерева, бордюри та огорожі. У Facebook я провів опитування, щоб дізнатися загальну думку — чи потрібно це. За результатами опитування 2/3 опитуваних згодні з тим, що біління дерев навесні — це  радянська практика, яка вже давно застаріла і не несе ніякої користі ні для дерев, ні для естетичного вигляду наших міст. І я з ними погоджуюсь”, — повідомив Парцхаладзе.

На думку заступника міністра, чорно-білі дерева в 21-му столітті — дуже суперечлива естетика і сумнівна користь, а білі бордюри — відвертий несмак. Крім цього, на таке біління ще й витрачаються кошти.

За словами Парцхаладзе, сьогодні в Україні краще використовувати закордонну практику у благоустрої територій, зокрема, досвід європейських країн. “Краще вже частіше робити розмітку на проїзній частині доріг, вирішувати проблему зі збором сміття в містах, а дерева не обов’язково фарбувати білим вапном, сьогодні існує багато альтернатив — спеціальних розчинів, які ніяк не відображаються на їх зовнішньому вигляді та вигляді наших міст”, — підкреслив він.

категорії
Суспільство

Публікації по темі