Право оренди землі: Держгеокадастр за тиждень наторгував 1,2 мільйона

Протягом тижня регіональні органи Держгеокадастру здійснили продаж прав оренди на 24 земельні ділянки. Загальна площа – 355 га.

Протягом тижня регіональні органи Держгеокадастру здійснили продаж прав оренди на 24 земельні ділянки. Загальна площа – 355 га.

Про це йдеться на сайті Урядового порталу.

  • За результатами земельних торгів, середній розмір річної орендної плати склав 15,38% від НГО (нормативної грошової оцінки), що наповнило місцеві бюджети на 1,2 млн гривень.

Кіровоградська область – продано прав оренди на 9 ділянках (103,61 га)

Харківська – 5 ділянок (101,72 га)

Миколаївська – 2 ділянки (48,06 га)

Житомирська – 2 земельні ділянки (44,13 га).

Територіальними органами Держгеокадастру опубліковано оголошення про проведення земельних торгів на 233 земельні ділянки загальною площею 4,2 тис. гектарів.

13 листопада Верховна рада прийняла за основу законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

З 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення. З цього моменту право продавати земельні паї отримають всі їх власники.

Купувати землю зможуть українські фізособи, компанії, територіальні громади і держава.

Юридичні особи, кінцевими власниками яких є іноземці, які орендують землю в Україні більше трьох років, також зможуть її придбати з 1 жовтня 2020 року.

Іноземні компанії, які не займалися обробкою землі в Україні щонайменше три роки, зможуть отримати право купувати землю з 1 січня 2024 року.

Передбачено переважне право орендаря на придбання земельної ділянки.

Концентрація землі у власності визначена на рівні 35% ВІДГ, 8% області та 0,5% страныю

Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу — нормативна грошова оцінка.

Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення поділяється на два типи: нормативну та експертну.

Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Нормативну грошову оцінку земельних ділянок проводять юридичні особи, які є розробниками документації із землеустрою.

категорії
Суспільство

Публікації по темі