Прем’єр-міністр ініціює створення групи для перевірки формули встановлення ціни газу

Одним з сьогоднішніх рішень Кабінету Міністрів стане зобов'язання НАК знизити ціни.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює створення міжвідомчої робочої групи, до якої увійдуть представники Рахункової палати, фіскальних служб та інших відомств, а також народні депутати, з метою перевірки процесу ціноутворення на газ з боку НАК «Нафтогаз України»

Про це інформує Урядовий портал.

Про це Глава Уряду сказав під час засідання Кабінету Міністрів. Він наголосив, що постійні маніпуляції з ціною на газ для населення, а також ситуація, коли вартість газу для промисловості є нижчою, аніж ціна для населення – вимагає втручання і подальшого роз’яснення.

«Сьогодні, ми ухвалюємо рішення, яке їх (керівництво НАК «Нафтогаз України») поверне на землю. Вони накрутили ціни до 8800 (грн за тисячу кубометрів газу) по деяким регіонам. Знову будуть тикати пальцями, що це Уряд зробив чи хтось ще? Ні, це зробив «Нафтогаз»! І я наголошую, що ніхто це терпіти не буде. Ми говорили це неодноразово, – сказав Володимир Гройсман. – Що передбачає сьогодні ринкова ціна? Газ має коштувати в червні біля 8 тис грн (за тисячу кубометрів), в липні 7700 грн, а не 8800 грн. Оце той коридор, який повністю відповідає ринковій ціні».

За словами Глави Уряду, одним з сьогоднішніх рішень Кабінету Міністрів стане зобов’язання НАК знизити ціни.

«І друге рішення – звернутися до Рахункової палати, АМКУ, ДФС, Аудиторської служби – створити спільну групу по перевірці формування ціни газу всередині «Нафтогазу». Якщо НАК не відкриє документи, по чому вони купують газ, як транспортують, як калькулюють і продають, буду вважати, що вони приховують маніпуляції і фальсифікації формування ціни. Я наголошую на цьому! Має все бути відкрито, роз’яснено. Кожен контракт – відритий і зрозумілою мовою», – додав Володимир Гройсман.

категорії
ЕкономікаПолітикаСуспільство

Публікації по темі

Новини