Президент підписав закон про штрафи за перевезення дітей без автокрісел

Перевезення дітей без автокрісел спричиняє накладення штрафу.

Перевезення дітей без автокрісел спричиняє накладення штрафу.

Про це повідомляється на сайті Президента.

Президент України підписав Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей” № 224-ІХ, який був ухвалений Верховною Радою України 29 жовтня 2019 року.

Перевезення дітей без автокрісел спричиняє накладення штрафу:

  • на водія в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • повторне правопорушення, вчинене протягом року, карається штрафом в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше чинним законодавством не була передбачена норма, яка встановлює відповідальність за порушення правил перевезення дітей.

Це забезпечить усвідомлення ступеня відповідальності осіб, які перевозять дітей, і тим самим підвищить рівень безпеки дітей на дорозі, сприятиме зменшенню дорожньо-транспортного травматизму та смертності дітей.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, забороняється перевозити дітей, зріст яких менший за 145 см, або тих, які не досягли 12-річного віку, у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки, без використання спеціальних засобів, що дають змогу пристебнути дитину. Забороняється перевозити дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля. А також забороняється перевозити організовані групи дітей в темний час доби.

категорії
Суспільство

Публікації по темі