Президент підписав закон, що скасовує схему заробітку на оцінюванні нерухомості

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт 2047-Д про ліквідацію так званих "майданчиків Яценка"
https://m.day.kyiv.ua/uk/news/230919-zelenskyy-pidpysav-zakon-pro-mytnyy-bezviz-z-yes

24 грудня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт 2047-Д про ліквідацію так званих “майданчиків Яценка”, які заробляли на оцінюванні нерухомості.

Про це свідчать дані з сайту Верховної Ради.

Раніше саме комітетське голосування  за законопроект 2047-Д фігурувало в скандалі про 30 тисяч доларів, які нібито пропонували депутатам “Слуги народу” за бойкотування ініціативи про ліквідацію авторизованих майданчиків.

Зокрема законопроект передбачає, що “авторизовані електронні майданчики” зникнуть з процесу подання звіту оцінювачами до Єдиної бази даних звітів про оцінку. Відтак “Реєстр оцінки”, “Оценка.online”, “Експрес-оцінка” та “Професійна оцінка” скоріш за все будуть ліквідовані, адже їх “ексклюзивні” послуги більше не знадобляться.

Також внесені зміни передбачають з 1 січня 2020 року спрощує модель оцінки об’єктів нерухомості. У громадян буде можливість отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомості з Єдиної бази Фонду держмайна без залучення оцінювача.

Раніше це можна було зробити тільки через оцінювача. Тепер він знадобиться лише тоді, коли громадянин не погодиться з оцінкою, сформованою автоматично.

Окрім того вводиться поріг на оцінку, які здійснює оцінювач. Так, вартість об’єкта нерухомості не може відрізнятися на 25% більше або менше від суми, яку визначає Єдина база.

Також нотаріуси отримають безплатний доступ до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку нерухомості.

категорії
Суспільство

Публікації по темі