Президент продовжив осінній призов до кінця грудня

Призов на строкову службу в Україні триватиме з 1 жовтня по 31 грудня 2018 року.

У жовтні стартує призов на строкову службу до лав Збройних сил України

Призов на строкову службу в Україні триватиме з 1 жовтня по 31 грудня 2018 року.

Про це йдеться указі №274, який оприлюднений 10 вересня на сайті глави держави.

Президент Петро Порошенко подовжив осінній призов на місяць з метою якісного відбору та у зв’язку зі збільшенням кількості призовників для комплектування військ Нацгвардії та Держприкордонслужби.

Як і раніше, чекати повістки варто чоловікам призовного віку (20-27 років), які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров’ям. При цьому, молоді люди 18-19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Причинами неявки до військкомату можуть вважатися лише такі форс-мажорні ситуації, як стихійне лихо, хвороба призовника або смерть близького родича. Будь-які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

Термін служби складе до 18 місяців. Для українців з вищою освітою магістра (спеціаліста) – до 12 місяців.

Залишається низка підстав для відстрочки від призову: Сімейні обставини – опікунство над непрацездатними родичами; дружина-інвалід; вагітна дружина; дитина-інвалід; двоє і більше дітей; дитина у віці до 3-х років; самостійне виховання дитини; сирітство; брат на строковій службі у цей час. Також мають право на відстрочку особи, молодші 21 року, які здобувають освіту за денною формою.

Зазначимо, якщо призовник не з’явився у визначений час і місце або не повідомив комісаріат про зміну місця проживання, законом передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Неявка до військкомату без поважних причин – штраф 85-119 грн. Повторне порушення протягом року збільшує штраф до 170-255 грн. Ухилення від призову карається обмеженням волі терміном до трьох років умовно.

категорії
Суспільство

Публікації по темі