Президент України оголосив припинення воєнного стану

Воєнний стан припинили у зв'язку із наближенням президентських виборів.
Джерело: http://veterano.com.ua

Президент України Петро Порошенко під час засідання РНБО оголосив про припинення воєнного стану, який з 26 листопада діяв у 10 регіонах України.

Про це йдеться у повідомленні на офіційній сторінці представництва Президента України у Facebook.

«Сьогодні, 26 грудня, о 14:00 припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення, воно ґрунтується на аналізі всіх складових поточної безпекової ситуації в Україні», – інформує Петро Порошенко.

Зазначено, що за час воєнного стану оборонні можливості ЗСУ та інших підрозділів сектору оборони отримали абсолютно інший вимір. «Проведена величезна робота з передислокації, скорочення термінів бойового злагодження, доукомплектації за рахунок резервів першої черги, поставок озброєння», – йдеться в повідомленні.

Однак, Президент наголошує, що російська загроза нікуди не поділася. «Можливо, якби не вибори Президента, які гарантовано відбудуться 31 березня 2019 року, ми б попросили Верховну Раду продовжити воєнний стан», – зазначено на сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники, відкривши вогонь, захопили в Азовському морі три українські кораблі та поранили трьох українських моряків. Усі 24 українські моряки на борту кораблів були арештовані і відправлені до СІЗО у Москву.

Воєнний стан запровадили після того, як 25 листопада російські прикордонники захопили три українські військові кораблі

Як повідомляли, 26 листопада Верховна Рада схвалила указ президента Порошенка про запровадження воєнного стану в окремих регіонах Україні терміном на 30 днів.

28 листопада президент Росії Володимир Путін назвав конфлікт, внаслідок якого були захоплені українські кораблі, “прикордонним інцидентом”. Це “провокація, що організована чинною владою (гадаю, що і чинним президентом) напередодні президентських виборів в Україні в березні наступного року”, заявив тоді пан Путін.

категорії
Суспільство

Публікації по темі