Проблеми з протипожежним станом в школах досі не вирішені, – Любомира Мандзій

Станом на 28 серпня проблеми із протипожежною безпекою у навчальних закладах досі залишаються не вирішеними.

Станом на 28 серпня проблеми із протипожежною безпекою у навчальних закладах досі залишаються не вирішеними.

Про це в коментарі журналісту ІА «Вежа» розповіла Любомира Мандзій, директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА.

Начальник Головного управління ДСНС у Львівській області, раніше повідомляв, що до початку навчального року в області не готові 37 об’єктів, переважна більшість котрих – школи.

Водночас проблеми досі залишаються не вирішеними, а до початку навчання залишились лічені дні. Основна проблема – не вистачає фінансування.

«Проблемними залишаються питання, щодо забезпечення належного протипожежного стану у закладах освіти Львівської області, вирішення котрих потребує значних коштів. Зокрема, на 70 об’єктах необхідно обладнати зовнішнє протипожежне водопостачання, у 40 закладах відсутнє або несправне внутрішнє протипожежне водопостачання, 88 будівель потребують заміни систем електропостачання, а у 28 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації», – зазначає Любомира Мандзій.

Вона також додала, що за результатами проведених перевірок недоліки, які не потребували значних коштів, майже одразу було усунено.

На сьогодні в м. Бориславі, м. Трускавці, а також Стрийському, Самбірському, Жовківському районах були спрямовані кошти на обладнання систем протипожежного захисту. Загалом –  15 об’єктів.

На захист будівлі від прямих попадань блискавки кошти надійшли до Жовківського дитячого садка «Калинонька» та навчально-виховного комплексу у с. Дідилів, Кам’янка-Бузького району.

Вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій проведено на 38 об’єктах. Також, відремонтовано системи внутрішнього протипожежного водогону на об’єктах освітніх закладів у Сихівському, Шевченківському районах міста Львова та Жовківському районі – 3 об’єкти.

Любомира Мандзій зазначає, – «Недоліки треба терміново усувати. Місцева влада має створити належні, безпечні умови для навчання учнів».

Нагадаємо, з 1797 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Львівської області під час проведення планових перевірок 1772 отримали зауваження до стану протипожежної безпеки.

«Під час планових перевірок 1772 керівника були притягнуті до відповідальності за порушення режимного характеру і невиконання  протипожежних норм. 37 позовів ми подали до суду. Вони стосуються порушення шляхів евакуації, несправність котельних та електро мереж. Це 30 шкіл і 7 навчальних закладів», – зазначив Орест Галунько, начальник відділу пожежної безпеки.

Він також зазначив, за рішенням суду заклади мають самостійно звернутися до відділу пожежної безпеки, пройти контрольну перевірку щодо усунення несправностей. Після цього вони будуть зняті з обліку. «На сьогоднішній день серед порушників остаточно виправила всі недоліки лише Горбківська ЗОШ I-II ст. Сокальського району, решта закладів – лише частково», – розповів Орест Галунько.

 

 

 

 

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі