Проекційні в українських кінотеатрах будуватимуть удвічі меншими

Нові ДБН набудуть чинності з 1 листопада 2019 року.

З 1 листопада кінопроекційні в нових та реконструйованих кінотеатрах проектуватимуть удвічі меншими, відповідно до нових ДБН.

Про це повідомляє прес-служба Мінрегіону.

“До недавнього часу у наших державних будівельних нормах щодо закладів культури містилися застарілі вимоги до проектування кінопроекційних в кінотеатрах. Вони передбачалися лише на плівкових носіях і тому відповідно мали бути за площею в рази більшими для розміщення відповідного обладнання. По факту ж, багато кінотеатрів вже давно не використовують такі носії і показують фільми на цифровому обладнанні, яке займає набагато менше простору. Проте вимоги до метражу залишилися застарілими і ми нарешті оптимізували це у нових нормах”, — повідомив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Відтак кінопроекційні зали, які розраховані на обладнання, що працює лише на цифрових носіях будуть проектувати за такими параментрами:

  • кінопроекційна — не менше 15 м², в яку входять 1-2 пости цифрових проекторів та робоче місце оператора комп’ютером керування кінопоказом, з якого запускається і контролюється кінопоказ;
  • кімнати оператора комп’ютером керування кінопоказом — не менше 10 м²;
  • санвузол — не менше 2 м².

Довідка

Нові ДБН В.2.2-16:2019 “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади” були розроблені ПАТ “КиївЗНДІЕП” і вступають в дію з 1 листопада цього року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі