Проект змін до ДБН: технологічні розриви дорожнього огородження для проїзду спецтехніки

Пропонується передбачити влаштування технологічних розривів дорожнього огородження на розділювальній смузі через кожні 10 км.

В Україні планують під час проектування трас передбачати технологічні розриви дорожнього огородження для зручного проїзду спецтехніки.

Про це інформує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, передають на Урядовому порталі.

«У розроблених змінах до ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво” пропонується передбачити влаштування технологічних розривів дорожнього огородження на розділювальній смузі через кожні 10 км з метою зручного проїзду спеціальної техніки у разі необхідності», – йдеться в повідомленні.

“Продовжуємо працювати над підвищенням безпеки і комфорту руху на трасах. Сьогодні у діючих ДБН щодо доріг загального користування передбачається встановлення дорожніх огороджень на розділювальній смузі на всій протяжності дороги. Проте необхідно передбачити проектування технологічних розривів такого огородження, які б дозволили у разі необхідності проїхати спецавтомобілям – “швидкій”, пожежній допомозі або снігоприбиральній техніці – зручно та швидко за призначенням. Зараз у змінах до ДБН пропонується обов’язково передбачити проектування цих розривів не рідше ніж кожні 10 км. Це стосується як нового будівництва, так і реконструкції та капремонту трас”, – повідомив Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.

На його думку, облаштування таких технічних засобів також могло би сприяти швидшій ліквідації наслідків дорожньо-транспортних аварій та інших надзвичайних ситуацій на дорогах, що у свою чергу дозволило б забезпечити безперебійний рух транспорту на трасах.

Проект змін до ДБН розробляється ДП «ДерждорНДІ». Згідно даних Youcontrol, наразі підприємством керує виконуючий обов’язки. Компанія займається одночасну 11 видами діяльності. Крім того, за останні 3 роки держструктура 27 разів фігурувала у судових справах.

Довідка: Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

категорії
Суспільство

Публікації по темі