Прокуратура Львівської області зареєструвала кримінальне провадження за фактом невиплати заробітної плати шахтарям

Тривають першочергові слідчі та процесуальні дії.

Працівникам ДП “Львівугілля” не виплатили 56% заробітної плати за жовтень 2018, що становить приблизно 80 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.

Вчора, 11 грудня, Червоноградська місцева прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за цим фактом відповідно до  ч.1 ст. 175(невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат).

Санкція статті передбачає передбачає покарання у виді штрафу під п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зазначимо, 10 грудня шахтарі шахти “Лісова” розпочали “підземний” страйк – вони відмовились виходити на поверхню. Під землею залишалися 97 людей. Вони вимагали 100% своєї зарплати за жовтень і ще 50% за листопад, а також закликали зробити всі виплати регулярними: щомісяця 10 числа – аванс та 25-го – заробітна плата.

Також, 2 листопада більше 300 гірників ДП “Львіввугілля” влаштували пікет перед будівлею Львівської ОДА з вимогою погасити заборгованість із заробітної плати та передбачити інвестиції для розвитку вугільної галузі у бюджет України 2019 року.

Довідково: санкція статті передбачає покарання у виді штрафу під п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до двох років, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що на Львівщині шахтарі на знак протесту перекрили дорогу на Раву-Руську після Жовкви (транскордонний шлях на Польщу). Вони вимагають виплати заробітної плати за вересень та жовтень.

До того ж мітингувальники вимагають скасування наказу Міністерства енергетики про реорганізацію держпідприємства “Львіввугілля”.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі