Протест цинкарні поблизу Винник: громада не відступає

Новообраний голова ЛОДА, Маркіян Мальський,поспілкувався із громадою та пояснив ситуацію з власної позиції учасникам протесту.

Сьогодні, 6 серпня, поблизу Львівської ОДА вкотре відбувся пікет щодо заборони будівництва цинкарні поблизу Винників

Про це інформує сайт “Варта1”.

Зранку протестувальники частково перекрили дорогу навпроти Львівської ОДА, що обмежувало рух автотранспорту.

Варто зазначити, Маркіян Мальський пішов на зустріч громаді та поспілкувався із мітингарями. Голова Львівської ОДА пояснив, що дослухається до їхньої думки, відтак пообіцяв у п’ятницю зібрати нараду стосовно незаконного будівництва цинкового заводу.

“Єдиним чинним механізмом є суд. Я не можу одним розпорядженням все припинити!”-зазначив.

Загалом, участь в акції беруть учасники російсько-української війни, мешканці міста Винники і сіл Лисиничі і Підбірці.

Нагадуємо, 4 липня, в культурному центрі “Дозвілля” у Винниках відбулись громадські слухання щодо будівництва гарячого цинкування поблизу міста. Близько 200 мешканців Підберізцівської ОТГ та м. Винник зголосились на перемовини. Відтак,  спільне обурення об’єднало людей зчинити  галас довкола будівництва майбутнього другого заводу гарячого цинкування у Львівській області.

Зазначимо, що перша акція протесту громади відбулась 26 червня.

Про це повідомляє генеральний директор ТзОВ “Екран” Зіновій Карпінський на своїй сторінці Facebook.  У дописі насамперед йдеться про масштаби та законність майбутнього проєкту.

На слуханнях мешканці підняли ряд ключових питань, серед яких найважливішою вимогою стало припинення забудови, громада збирала підписи, аби передати їх на розгляд, адже, за їхніми словами, будь-яка діяльність цього заводу, спричинить ті самі наслідки, як і Чорнобильська АС. Та чи доречно порівнювати ядерну енергетику з процесом гарячого цинкування? Директор ТзОВ “Екран”” дав інтерв’ю виданню “Четверта студія”: “Заяви про другий Чорнобиль просто безглузді. Це ще раз говорить про штучне нагнітання ситуації довкола будівництва. По-друге. Завод повністю відповідає усім екологічним стандартам. З такими документами нам би дозволили збудувати такий завод в Європі. Ми пройшли всі пекельні кола нашої дозвільної системи.”- повідомив Зіновій Карпінський.

Варто зазначити, що збори відбулись близько 19:00 години. Спосеред громади був присутній сільський голова Підберізцівської ОТГ Коваль Василь Михайлович. За його твердженнями, варто підтримати населення, що є проти будівництва, при цьому наразі дійшли до згоди припинити будівництво до невизначеного часу, допоки ще раз не перевірять усі документи, що підтверджують екологічні наслідки.

Сам голова Підберізцівської ОТГ Коваль Василь Михайлович, повідомив, що відстань від заводу до помешкань складає близкько 300м. Відповідно, це є безпечною ділянкою за всіма екологічними стандартами.

ТзОВ «Екран» будує завод гарячого цинкування на території Підберізцівської сільської ради, що межує з містом Винники. Додамо також, що у паспорті вказані чіткі характеристики об’єкта. Дозвіл на виконання будівельний робіт виданий Державно архітектурно-будівельною інспекцією України (ДАБІ) від 11 червня 2019 р.

Наразі, станом на 5 липня, майбутній завод гарячого цинкування складається лише з каркасної основи.

Додамо також, що “Перша українська цинковня” , збудована ТзОВ “Екран” у 2007 році у Стрию на Львівщині, не передбачає жодних викидів у каналізації, а утилізується та продається як сировина іншим підприємствам. Тобто, очевидно, що ніякої екологічної катастрофи та так званих народжень з аномаліями бути не може.

” Додам, що кожну свою відповідь готовий підтвердити відповідними довідками, документами, в тому числі й дозвільними, та сертифікатами.” – зазначив Зіновій Карпінський , директор ТзОВ “Екран” у інтерв’ю виданню “Четверта студія”.

Нагадуємо,з кінця червня громада м. Винник і Підберізьцівської ОТГ б’є на сполох.

Вже відбувся не один протест , що стосуються обурення населення щодо будівництва заводу гарячого цинкування, об’єкт розташовано на території Підберізцівської сільської ради, що межує з містом Винники.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі