Протягом двох місяців 2019 року суб’єкти господарювання Львівщини легалізували трудові відносини з трьома тисячами найманих працівників

Обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятих найманих працівників є вчасне повідомлення про їх прийняття органу доходів і зборів.

Як повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Львівській області протягом січня-лютого 2019 року за результатами роз’яснювальної роботи 1 186 суб’єктів господарювання Львівщини подали повідомлення про прийняття на роботу 3 тисячі 88 найманих працівників, які не перебували у трудових відносинах.

Роботодавцям, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин, рекомендовано забезпечити виконання вимог трудового законодавства згідно з нормами Кодексу законів про працю України.

Обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятих найманих працівників є вчасне повідомлення про їх прийняття органу доходів і зборів. Форма такого повідомлення затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 р. №413.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 року № 649-р  “Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення” одночасно з контрольно-перевірочними заходами постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо необхідності дотримання вимог чинного трудового законодавства.

Одночасно слід нагадати, що за порушення трудового законодавства у 2019 році роботодавцям загрожують чималі штрафи, а саме, за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат – 125 тисяч 190 гривень.

Нагадаємо, опираючись на дані Держстату, ІА “Вежа” склала ймовірну картину рівня тінізації заробітних плат в Україні. Зокрема ми брали до уваги кількість працівників, що отримують заробітну плату нижче мінімальної, на рівні мінімальної, та не вище 5 тисяч гривень. Такі показники офіційних доходів є значно нижчими від середньої заробітної плати та можуть свідчити про отримання частини заробітної платні у “конверті”.

Фактично найгірша ситуація спостерігається у м. Києві. Тут рівень тінізації зарплат імовірно сягає понад 67%. Середня заробітна плата у Києві за червень 2018 року дорівнювала 13 тисяч 553 гривень. Натомість, за даними Держстату, 310 тисяч осіб отримують офіційну заробітну плату менше 5 тисяч гривень.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі