Рада ухвалила процедуру аудиту на автодорогах

Закон спрямований на створення правового регулювання аудиту безпеки автомобільних доріг.

Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління безпекою автомобільних доріг”.

Про це повідомляє Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Закон підтримали 316 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Закон спрямований на створення правового регулювання аудиту безпеки автомобільних доріг шляхом незалежної, детальної, системної, технічної оцінки інженерних рішень щодо складових автомобільних доріг.

Аудит безпеки автомобільних доріг буде обов’язковим на міжнародних та національних автомобільних дорогах. Він здійснюватиметься на всіх стадіях – від проектування до введення в експлуатацію дороги. Це дозволить проектувати та будувати безпечні дороги та зменшити кількість соціальних та матеріальних втрат від ДТП.

Закон імплементує положення Директиви 2008/96/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 19.11.2008 р. «Про управління безпекою дорожньої інфраструктури».

Важливим є визначення у правовому полі аудиту безпеки автомобільних доріг як незалежного, системного, технічного та детального оцінювання впливу проектних рішень на безпеку автомобільних доріг, що здійснюється на усіх стадіях проектування та на стадії введення в експлуатацію автомобільної дороги.

Перевірка безпеки проводитиметься не рідше ніж раз на 3 роки.

Порядок проведення аудиту безпеки автомобільних доріг визначатиме Мінінфраструктури.

Обов’язковий аудит розпочнеться з 2021 року для міжнародних доріг та з 2022 року – для національних. Цей час потрібен, щоб підготувати кваліфікованих аудиторів.

Створюється система підготовки аудиторів, встановлюються вимоги до них. Сертифікація здійснюватиметься суб’єктами, які акредитовані у відповідній сфері згідно із Законом України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».

До моменту запровадження обов’язкового аудиту перевірку безпеки автомобільних доріг зможуть здійснювати особи, що мають сертифікат на право проведення аудиту безпеки автомобільних доріг, чинний в країнах-членах Європейського Союзу.

Що дає запровадження аудиту безпеки доріг:

– проектування безпечних доріг та попередження місць концентрації ДТП;

– впровадження досконалих стандартів та процедур безпеки доріг;

– зменшення соціальних та матеріальних втрат від ДТП.

Прийняття закону сприятиме інтегруванню автомобільних доріг загального користування України в міжнародну мережу автомобільних доріг з високим рівнем безпеки дорожньої інфраструктури.

категорії
Суспільство

Публікації по темі