Реалізація нової стратегії знизить витрати людей на ліки

Крім цього, у зв’язку з цим покращиться рівень доступу населення до інновацій в сфері охорони здоров’я.

Кабінет міністрів України затвердив державну стратегію на забезпечення населення лікарськими засобами до 2025 року, розроблену на основі рекомендацій ВООЗ.

Про це повідомив прес-центр Міністерства охорони здоров’я України.

“Державна стратегія вводить комплексний підхід до поліпшення доступу українців до якісних, ефективних та безпечних ліків на наступні 6 років, стимулюватиме інноваційні розробки та дослідження у галузі фармацевтики та забезпечить раціональний відбір препаратів до Національного переліку основних лікарських засобів та пакета медичних гарантій”, – повідомив прес-центр.

Крім цього, у повідомленні зазначили, що ця стратегія гарантуватиме якість ліків, забезпечить можливості субсидування дороговартісного лікування та створить передумови для зниження цін на ліки.

За думкою МОЗ, дана стратегія дасть можливість розвинути програму “Доступні ліки”, започаткувати роботу агенції з оцінки медичних технологій, посилити конкуренцію на ринку між виробниками, дистриб’юторами та аптеками, удосконалити систему постачання препаратів, покращити рівень доступу населення до інновацій в сфері охорони здоров’я, врегулювати питання патентів на виробництво лікарських засобів тощо.

Крім цього, стратегія передбачає, що офіційна інформація про ефективність та безпеку лікарських засобів буде максимально доступною.

Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я України, на своїй сторінці у Facebook додала, що стратегія приділяє увагу і фізичному доступу пацієнтів до ліків: приміщення аптечних закладів мають бути оснащені необхідними пандусами для людей з інвалідністю та маломобільних людей.

Зазначимо, що з початку року ціни на медикаменти в Україні зросли в середньому на 5,1%. Найбільше зросли ціни на антибіотики – на 7,6%.

категорії
Суспільство

Публікації по темі