Реалізація первинного переходу споживача до новоствореного електропостачальника та розподільчої компанії

Як має реалізовуватися первинний  перехід споживача до новоствореного електропостачальника та розподільчої компанії?

Як має реалізовуватися первинний  перехід споживача до новоствореного електропостачальника та розподільчої компанії?

Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла Оксана Кривенко, очільниця НКРЕКП.

У новій моделі роздрібного ринку електричної енергії споживач укладає договори: про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу (розподільчою компанією) та про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником (про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг – для побутових або малих непобутових споживачів).

“Для первинного переходу від старого постачальника до новоствореного постачальника та розподільчої компанії Вам не потрібно звертатися до них, адже буде застосовуватись процедура приєднання до договорів про постачання та розподіл”, – повідомляє Оксана Кривенко.

Так, оформлення договорів про розподіл з усіма споживачами маэ відбуватися шляхом надсилання споживачам відповідної заяви-приєднання, в якій будуть відображатися присвоєні об’єкту споживача ідентифікаційні коди (ІЕС-код). Ініціаторами приєднання до договорів про розподіл електричної енергії виступатимуть розподільчі компанії.

Після укладення договорів з розподільчими компаніями старі договори про користування електричною енергією (для населення) та про постачання електричної енергії продовжують свою дію лише в частині наявної заборгованості або переплати. Побутові та малі непобутові споживачі перейдуть до постачальника універсальних послуг, з яким оформлення договорів про постачання також буде здійснюватися шляхом надсилання споживачам відповідної заяви-приєднання.

Усі інші споживачі, які не потрапляють під визначення побутових та малих непобутових споживачів, можуть повністю реалізувати надане зазначеним Законом право та обрати собі конкурентного електропостачальника.

категорії
Суспільство

Публікації по темі