Реформа освіти, медицини та соцзахисту, – які зміни передбаченні в указі про зміцнення держави

Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави, де вказано низку реформ в медичній, освітній, соціальній та правовій сферах України.

Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави, де вказано низку реформ в медичній, освітній, соціальній та правовій сферах України.

До кінця цього року Міністерство юстиції буде позбавлене повноважень щодо прийняття рішень про скасування реєстраційних дій у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань і скасування рішень про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень.  Все тому, що згідно з новим указом Володимира Зеленського  внесення змін до деяких законодавчих актів стосуватимуться і сфери правової політики, забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

Крім цього до кінця року Кабмін має напрацювати прозоре та ефективне виконання судових рішень про конфіскацію підакцизних товарів та удосконалити стандарти якості надання безоплатної правової допомоги шляхом упровадження механізму оцінювання якості наданої допомоги.   А вже до кінця 2020 року має бути розроблено  та затверджено Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року.

У сфері цифрової трансформації планується упровадження першого етапу реалізації проекту “Е-Малятко” з метою одержання за однією заявою комплексу адміністративних послуг, пов’язаних із державною реєстрацією народження дитини та її походження, реєстрацією місця її проживання тощо.

Переважна більшість адміністративних послуг до кінця року має надаватись в електронному вигляді, насамперед послуг, пов’язаних із реєстрацією місця проживання, оформлення паспорта громадянина України та послуг у сфері пенсійного забезпечення. Важливо що за майже півтора раку Україна має адаптувати своє законодавство до вимог законодавства Європейського Союзу у сфері захисту інформації.

Важливо, згідно з указом у сфері охорони здоров’я до кінця року мають переглянути встановленні межі госпітальних округів з метою забезпечення рівного доступу населення до якісної, своєчасної вторинної та екстреної медичної допомоги. Що також допоможе ефективно використовувати бюджетні кошти на зазначені цілі.

Врегулювати також мають і  процедури розробки та затвердження специфікацій та умов закупівлі окремих медичних послуг, які надаватимуться за договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.  Зауважимо, що до кінця року також мають бути встановленні єдині тарифи з оплати надання медичних послуг, лікарських засобів і медичних виробів, розмірів реімбурсації лікарських засобів, які надаються пацієнтам за програмою медичних гарантій.

Наступного року робота центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф має бути автономізована. Буде упровадження електронної системи роботи оперативно-диспетчерських служб центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Кваліфікація працівників екстреної медицини буде підвищена.

В 2020 році, а саме до кінця березня, вже має функціонувати Єдина державна інформаційна система трансплантації.

Кабмін також має напрацювати удосконалення та розвитку системи громадського здоров’я, контролю хвороб та епідеміологічного нагляду для зміцнення здоров’я населення, збільшення тривалості активного та працездатного віку населення, заохочення до здорового способу життя, зменшення обсягу витрат на медичне обслуговування та затвердити стратегію запровадження медичного страхування.

У сфері освіти і науки до 31 грудня 2019 року мають бути розробленні та винесенні на розгляд Верховної Ради України законопроекти:

  •  про повну загальну середню освіту (нова редакція), передбачивши функціонування початкової, базової та профільної школи за новими освітніми стандартами;
  •  про внесення змін до Закону України “Про дошкільну освіту” щодо запровадження нових підходів у дошкільній освіті;
  • упровадження проведення профорієнтаційних тренінгів за окремими професіями для учнів 8-11 класів.

Кабмін також має опрацювати моделі переходу фінансування закладів вищої освіти за результатами показників їх освітньої, наукової та міжнародної діяльності.

У 2020 році ж має бути затверджена концепція розвитку природничо-математичної освіти, оновлення Державного стандарту базової середньої освіти та оновлення Базового компонента дошкільної освіти.

Що ж стосується сфери культури, молоді, спорту та інформаційної політики.  Діяльність медіа в Україні мають бути врегульовані, передбачивши, зокрема, положення щодо вимог та стандартів новин, механізмів запобігання розповсюдженню недостовірної, викривленої інформації, її спростування, заборони фізичним та юридичним особам держави-агресора володіти або фінансувати медіа в Україні, а також передбачити посилення відповідальності за порушення законодавства про інформацію.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський назвав «термінологічним непорозумінням» слова про розробку «положення щодо вимог та стандартів новин» в указі президента України «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави». «Ми не збирались і не збираємось регулювати стандарти новин. Це право виключно професійної спільноти», – наголосив міністр.

З важливого також:  заборона здійснювати забудову в межах визначених історичних ареалів населених пунктів, занесених до Списку історичних населених місць України, розвиток національної кінематографії, розроблення та затвердження Стратегії розвитку спорту в Україні, будівництво Музею Революції Гідності та розроблення та затвердження концепції створення музею сучасного мистецтва.

У сфері соціального захисту населення передбачено:

  • розвиток електронних послуг із призначення пенсій, одержання інформації для оформлення листків непрацездатності, отримання відомостей про суми виплачених доходів, зокрема через створення спеціального мобільного додатка доступу до персональної сторінки користувача таких послуг запровадження сучасної методології розрахунків прожиткового мінімуму з урахуванням європейських стандартів
  • підвищення рівня державної підтримки сімей з дітьми
  • запровадження обов’язкової професійної накопичувальної пенсійної системи для працівників, які зайняті на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці
  • забезпечення децентралізації повноважень органів соціального захисту населення;
  • відновлення інституту фахівців із соціальної роботи для виявлення і супроводу сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах.

Нагадаємо, в даному указі вказано також про низку реформ в економічній сфері України.

категорії
ПолітикаСуспільство

Публікації по темі