Реформа освіти надасть переваги у вирішенні проблеми трудової міграції

Одночасно, за словами Володимира Гройсмана, потрібно надавати і матеріальні стимули – достойну оплату праці.

Започаткована Урядом реформа середньої освіти, а також введення принципів дуальної освіти у сегменті професійного навчання надасть додаткових переваг у вирішенні проблеми трудової міграції.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Урядовий портал.

«Світ глобальний, мобільний. І ми маємо розуміти, що ми маємо вигравати конкуренцію за трудові ресурси, – сказав Глава Уряду. – Саме тому ми починаємо з основи – підготовки кадрів, а отже, реформування системи освіти. Започаткували «Нову українську школу», яка закладає нові стандарти і компетенції для школярів. І зараз ми працюємо над впровадженням системи дуальної освіти в професійно-технічному напрямку. До підготовки кадрів будемо залучати реальний сектор – аби промисловці ділилися технологіями і навчання було ефективним. Думаю, що з 2021 року перейдемо до повноцінної дуальної освіти, що позитивно буде позначатися на розвитку економіки».

Одночасно, за словами Володимира Гройсмана, потрібно надавати і матеріальні стимули – достойну оплату праці. «За це треба боротися. І тут важливі всі складові – технологічне переозброєння виробництв, зменшення ресурсної складової в собівартості продукції тощо», – додав Прем’єр-міністр.

Варто додати, що реформа освіти в Україні стартувала з 2017 року. В 2018 році з вересня запрацювала початкова ланка «Нової української школи». Змінено стандарти навчання, проведено перекваліфікацію педагогів, виділено близько 1 млрд грн за закупівлю оснащення початкових класів шкіл. Розроблення і затвердження нового Державного стандарту профільної середньої освіти на компетентнісній основі заплановано на 2023 рік, формування мережі закладів профільної освіти – ліцеїв професійного та академічного спрямування – на 2024-2025 роки.

категорії
Суспільство

Публікації по темі