Реставрація будинку-пам’ятки на просп. Свободи коштуватиме Львову понад 3 млн гривень

Якість виконаних робіт складе не менше десяти років.

Управління охорони історичного середовища ЛМР оголосили тендер на ремонтно-реставраційні роботи будинку-пам’ятки архітектури на просп. Свободи, 24, на суму 3 млн 2 тис. грн.

Відповідний тендер опубліковано на порталі Prozorro.

У технічному завданні вказано, що під час роботи підрядник займеться реставрацією фасадів — оновить штукатурку, пілястри, тяги й карнизи, після чого самим очищенням й укріпленням гладких поверхонь та фарбуванням. Затим оцинкованою покрівельною сталлю вкриє частини стін, які виступають: фризи, пояски, мандрики тощо. Займеться видаленням різноманітних забруднень або пізніх зафарбувань, хімічно укріпить матеріали та виконає ліпний декор, демонтаж сталі карнизних звисів та масляне фарбування металевих поясків, зливів і балок. Також очікується відновлення й обрамлення вікон та балконів.

Аукціон відбудеться 31 березня, втім подати свої пропозиції можна до 30 числа цього місяця. Виконати усі роботи підрядник має не пізніше 31 грудня наступного року.

Нагадаємо, 21 лютого, виконавчим комітетом ЛМР було підтримане рішення про затвердження Програми співфінансування у 2020-2023 рр. ремонту віконних та дверних заповнень житлових будинків, які розташовані на території історичного ареалу м. Львова, що складе додаткову допомогу у збереженні пам’яток архітектури місцевого й національного значення спадщини України.

Також слід звернути увагу про так звані “чорні списки” для руйнівників пам’яток місцевого й національного значення у м. Львів, де розташовано понад 2 тис. будинків-пам’яток архітектурної спадщини. Таким чином, за самочинні роботи, список яких перевищує цифру 68, “руйнівникам” накладатиметься штраф у розмірі до 1 тис. 700 грн для фізичних осіб, а для юридичних покарань може сягати й 170 тис. грн.

Довідка

Будинок-пам’ятка на просп. Свободи, 24 був споруджений у 1836-1837 рр. за проєктом Йоганна Зальцмана – маловідомої львів’янам постаті столиці Австрії, що був інспектором міського будівництва у Львові. Наразі, з архітектурними проєктами Зальцмана можна ознайомитись за наступним списком: Чиншова кам’яниця Ф. Адамського на розі сьогоднішнього просп. Свободи і вул. Л. Українки; Палац римо-католицьких архієпископів на вул. Винниченка; будинки № 1, 3 і 5 на вул. Лисенка; відома львів’янам Львівська ратуша, яку він відбудовував після 1848 р. та інші.

Будинок-пам’ятка на просп. Свободи, 24 виконаний у стилі бідермаєрівської епохи, що сформувалася на поч. ХІХ ст. і серед основних критеріїв архітектури їй було властиве – міцність, добротність та сама зручність. Уже згодом до триповерхової будівлі добудували четвертий поверх. У 1856-1866 рр. у пам’ятці архітектури мешкав польський поет і відомий географ Вінцент Поль.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі