Реставрація Собору Святого Юра: що вже зробили, а що лише планують

Реставрація собору поділена на декілька тендери.

За останні два роки була оголошена низка тендерів, які стосувалися реставрації Собору Святого Юра у Львові. Замовником є Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації.

Реставрація собору поділена на ряд тендерів. Наразі триває реалізація трьох проектів. Вартість реалізації першого – 8,3 мільйони гривень. Тендер був оголошений у жовтні 2018 року, його переможцем стала компанія ТОВ “Підприємство “Турист”.

«В межах реалізації цього тендеру була повністю замінена каналізація навколо собору та замінено 106 паль. Також провели замощення бруківкою оглядового майданчику, території навколо митрополичих палат та територію за собором. Додам, що за собором роботи проводять ще й зараз», – пояснив Олег Пелих, т.в.о. начальника управління – заступник начальника управління управління капітального будівництва ЛОДА.

Щодо другого проекту, то відповідний тендер був оголошений у червні 2018 року. Перемогла у тендері вище згадувана компанія ТОВ “Підприємство “Турист”.

«Другий проект в нас трохи менший – на 4,8 мільйонів гривень. Він вже завершений. Згідно з ним, улаштували дощову каналізацію та провели замощення бруківкою подвір’я. Каналізацію ми робили з нуля, адже її там раніше не було», – додає Олег Пелих.

Третій тендер оголосили 26 грудня 2017 року, в котрому перемогла все та ж компанія ТОВ “Підприємство “Турист”. Роботи з його виконання ще тривають. Згідно з договором, вартість робіт склала 12,6 мільйонів гривень.

«По третьому тендеру ми вже зробили новий туалет, але це лише перший етап, бо зроблено жіночий туалет, а маємо ще облаштувати чоловічий. Проблемою є те, що на тому місці, де він має бути, зараз мешкає людина, якій надали житло ще за часів СРСР. Зараз ведуться перемовини, жінці пропонували житло зі всіма умовами, яких зараз в неї немає. Проте поки вона не згодна переїхати», – зазначає Олег Пелих.

Третім проектом передбачено облаштування санвузлів та реставрацію дзвіниці. «На реставрацію дзвіниці ми вже маємо проектно-кошторисну документацію. Там є проблема з дахом, фасадом, стінами, але найважливіше, що там плануємо зробити – це дахова котельня. Вона буде здатна забезпечити теплом усю територію комплексу», – пояснює Оксана Ткачук, т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування.

На усі ці роботи кошти було виділено з державного бюджету. Загалом, згідно з договором, на виконання вищезгаданих робіт витратили понад 25 мільйонів гривень. “Робіт зроблено більше, ніж було заплановано на зазначену суму. Нам вдалось заощадити на придбані піску. Тому замість 2 мільйонів, які мали витратити на пісок, ми виконали інші роботи”, – додає Олег Пелих.

На цьому роботи з реставрації собору не завершуються. Наразі розробляють нові проекти, втілення яких розпочнеться, орієнтовно, у 2020.

«Ми вже розробляємо проект і завершуємо розроблення проекту території Митрополичих садів. Поки ми ще не завершили, бо треба побачити кошторис. Але в планах це є однозначно, тому до кінця року, чи навіть в першій половині року, ми плануємо завершити розробку проекту», – зазначає Оксана Ткачук, т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування.

Варто зазначити, що роботи з реставрації виконує ТОВ «Підприємство «Турист». За даними «YouControl», компанія здійснює свою діяльність майже 23 роки. Наразі не має податкового боргу. Власником компанії є Смалюх Володимир Миколайович. Відповідно до інформації у «YouControl», інших зареєстованих компаній на цю особу немає.

Окрім трьох тендерів згаданих вище, ТОВ «Підприємство «Турист» також виграло аукцон на будівництво дитячого будинку сімейного типу в с. Наварія, Львівської області. Замовником також фігурує Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації. А вартість робіт становить 2,4 мільйони гривень.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі