“Рішення Окружного адмінсуду щодо зупинки процесу перейменування УПЦ у РПЦ в Україні є реакцією на обрання Президентом Зеленського” — В’ячеслав Кириленко

З його чинного президента заяв щодо цього питання ще не звучало.

Народний депутат України В’ячеслав Кириленко переконаний, що рішення перейменування пов’язане з обранням Володимира Зеленського Президентом України.

Таку думку він висловив на своїй сторінці у Twitter.

“Рішення Окружного адмінсуду щодо зупинки процесу перейменування УПЦ у РПЦ в Україні також є реакцією на обрання Президентом Зеленського. Мовчання або невизначеність обраного Президента по питаннях мови, Єдиної Православної Церкви по суті робить його співтворцем повзучого реваншу”, – написав нардеп.

Водночас, варто зазначити, що наразі чиним Президентом України до офіційної інавгурації нового залишається Петро Порошенко. З його боку заяв щодо цього питання ще не звучало.

Варто вказати, що конституційний суд України відкрив провадження щодо перейменування Української православної церкви (Московського патріархату). Провадження відкрито за поданням 49 депутатів Верховної Ради і стосується закону, який зобов’язує УПЦ (МП) вказати в назві свою приналежність до Росії.

У повідомленні на сайті Конституційного суду зазначено: «Ухвалою колегії суддів КС відкрито конституційне провадження у справі; здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати Суду». Депутати звернулися до КСУ з відповідним поданням 18 січня 2019 року.

Уповноваженими за дорученням зазначені депутати від «Опозиційного блоку» Вадим Новинський, Олександр Долженков та Василь Німченко. Зокрема, депутати просять визнати неконституційним закон «Про внесення зміни до ст. 12 закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України» від 20 грудня 2018 року № 2662–VIII.

Цей закон фактично зобов’язує УПЦ (МП) вказати в назві свою належність до Російської православної церкви.

категорії
ПолітикаСуспільство

Публікації по темі