Родич колишньої голови митниці Нефьодова ремонтуватиме автомобілі Львівської медицини катастроф

Родич колишньої голови митниці Нефьодова ремонтуватиме автомобілі Львівської медицини катастроф

КНП Львівської обласної ради «Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» провело тендер з купівлі послуги з ремонту автмобілів, переможцем одного з лотів у тендері є батько експодатківця, родича колишньої голови митниці Максима Нефьодова, власника компанії-фігуранта справи про продаж автомобілів з підробленими документами та ухилення від сплати податки під час розмитнення авто.

Відповідний тендер опублікували на електронному майданчику Prozorro. Очікувана вартість послуги становила 7,2 млн гривень, тендер складається з 6 лотів.

Зокрема, першим та найбільшим по вартості лотом, в 4 млн гривень, передбачено ремонт двох Mercedes-Benz Sprinter, п’яти Renault Master, 78 Peugeot Boxer, та п’яти VW Crafter.

У цьому лоті участь взяла компанія ДП «Автотрейдинг-Львів» з остаточною пропозицією 3,73 млн гривень, та ФОП Дулик Богдан Степанович з остаточною пропозицією 3,72 млн гривень. Відповідно до протоколу розкриття, підприємець Богдан Дулик очікує рішення.
Відповідно до інформації порталу Clarity Progect 68-ми річний підприємець уже двічі вигравав у тендерах від Львівського обласного центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, на загальну суму понад 2 млн гривень. ФОП веде свою діяльність у Львові, за адресою вул. Стрийська 195а, там же знаходиться СТО та компанія по продажу автомобілів з США «Любе Авто», котре належить, ймовірно сину підпримця, Дулику Андрію Богдановичу.

Варто зазначити, Андрій Дулик є ексспівробітником оперативного управління ГУ ДФС Львівської області з питань кримінальних правопорушень на митниці. Також його пов’язують родинні зв’зки з колишнім главою митниці Максимом Нефьодовим. Зокрема, дружина Андрія Дулика, є сестрою дружини Максима Нефьодова.

Компанія ТОВ «Любе Авто», разом із компанією спільником ПП «Мотолайк», котра належить дружині експрацівника Любомира Тхіра, котрого пов’язують із найбільшим “конвертором” на Західній Україні Василем Костюком, організували імпорт автомобілів на триторію України за заниженою митною вартістю.

Зокрема, як йшлось в Ухвалі суду № 88642006, службові особи ПП «Мотолайк» за сприяння службових осіб Львівської та Івано-Франківської митниць ДФСУ, організували імпорт автомобілів із США на митну територію України за заниженою митною вартістю та сплатою під час митного оформлення сформованого ПДВ з його переведенням на свій спецрахунок з подальшим його використанням у протиправних схемах мінімізації податкового навантаження окремими представниками реального сектору економіки.

Так, імпортовані ПП «Мотолайк» транспортні засоби переміщуються на митну територію України в зоні діяльності Львівської митниці та оформлюються у митному відношенні в зоні діяльності митниці призначення – Івано-Франківської митниці ДФСУ. Після випуску у вільний обіг, вказані транспортні засоби оприбутковуються ПП «Мотолайк» та перебувають протягом тривалого періоду на його балансі з метою накопичення та збереження розміру сформованого у такий спосіб ПДВ на власному спецрахунку. В подальшому сформована сума ПДВ використовується у фіктивних операціях мінімізації податкового навантаження в комерційних інтересах окремих замовників – суб`єктів підприємницької діяльності.

Водночас, фактично, після оформлення у митному відношенні, вказані транспортні засоби передаються компанією ПП «Мотолайк» представникам ТОВ «Любе Авто» для їх реалізації фізичним особам за підробленими документами. При цьому, реалізовані у такий спосіб транспортні засоби залишаються на балансі ПП «Мотолайк».

За попередніми підрахунками, сума сформованого за вказаною протиправною схемою ПДВ складала більше 50 млн. грн.

Варто зазначити, компанії ТОВ «Любе Авто», та ПП «Мотолайк» й надалі здійснюють свою діяльність, та імпортують автомобілі з Європи та США, зокрема і у Львові.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі