#РОЗМИТНИБЛЯХУ: перетин кордону та ввезення авто в Україну

На що варто звернути увагу перетинаючи кордон на авто з іноземною реєстрацією.

Ми продовжуємо серію матеріалів про те, як на практиці діє Закон №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів», що був прийнятий Верховною радою України 8 лютого 2018 року.

Нові закони про розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією передбачають  можливість не вивозити автомобіль за межі України для зміни митного режиму. Про це зазначив Михайло Катрук, активіст громадської спілки «Доступне авто».

Власник змушений перетинати кордон, якщо ж все таки не хоче здійснювати розмитнення на місці в Україні, а це часто пов’язано з тим, щоб не сплачувати на митниці так званий добровільний внесок у розмірі 8,5 тисяч гривень. Це платня за те, що з людини знімаються усі штрафи та уся відповідальність, для того, щоб оформити всі документи на місці без перетину кордону.

« Є багато випадків, коли автомобіль завозили родичі або близькі люди власника і вони мають до них доступ. Їм набагато легше аби вони перегнали авто назад до Польщі, щоб пройти всю процедуру розмитнення з польської сторони заново та зекономити 8,5 тис гривень», – розповів Михайло Катрук.

Перед тим, як їхати на митницю людина має прорахувати скільки їй доведеться за все заплатити. Вона може сама прорахувати приблизну вартість за допомогою різних калькуляторів, або ж звернутися до брокера. Обов’язково перед тим як перетинати кордон потрібно подати  попередню декларацію. У випадку, коли усі необхідні документи готові власник автомобіля на українській митниці відразу стає в «червоний коридор» і проходить процедуру розмитнення безпосередньо.

Якщо усі документи були передані брокеру раніше, то на кордоні це все відбувається досить швидко, адже декларація вже заповнення.

«В такому випадку власнику залишиться заповнити лише деякі формальні документи і проплатити розмитнення авто згідно попередньої декларації. Багато наших співвітчизників не знають всю процедуру розмитнення, приїжджають на кордон без декларації і тоді їм необхідно звертатися до брокера, який є відповідно саме там, щоб він це все рахував та заповнював. В таких випадках це затягується на довгий відрізок часу», – зазначає Михайло Катрук.

Після оплати усіх платежів, власник їде на регіональну митницю, де відбувається завершальний етап розмитнення. Там відбувається перевірка усіх документів та переоцінка автомобіля, адже митниця може бути не згодна з тією вартістю, що передає брокер.

В свою чергу ІА “Вежа” перетинала кордон після попереднього зняття з реєстрації автомобіля в Польщі. Про практичний досвід та нюанси процедури дивіться у відео.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі