#Розмитнибляху: зняття з обліку авто та його замитнення

На що варто звернути увагу знімаючи авто з реєстрації для її подальшого розмитнення в Україні

Ми продовжуємо серію матеріалів про те, як на практиці діє Закон №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів», що був прийнятий Верховною радою України 8 лютого 2018 року.

Першочерговий етап розмитнення автомобіля передбачає його зняття з реєстрації за кордоном. При цьому, варто зазначити, що Закон №8487, в разі якщо автомобіль уже ввезено в Україну, дає можливість провести усі необхідні процедури на місці, не виїжджаючи автомобілем з країни.

«Для цього не потрібно їхати автомобілем на територію держави, де він зареєстрований. Якщо він уже знаходиться в Україні достатньо лише власника, який буде мати про собі документи, що підтверджують право власності на авто», – розповів активіст ГС «Доступне авто» Михайло Катрук.

Він зазначив, що це може бути будь-який документ, який підтверджуватиме офіційне право власності на транспортний засіб. Саме з цими документами потрібно їхати у відділ комунікації, де відбувається процедура зняття автомобіля з реєстрації. Втім процедура може не обійтись без складнощів. «Багато людей купували автомобілі просто з технічними паспортами, також багато випадків, коли власник є лише співвласником автомобіля. Відповідно перед проходженням процедури, потрібно знайти попереднього власника, що продав автомобіль та домовлятись, аби він виписав купчу, яка і буде офіційним документом, що підтверджуватиме право власності», – зазначив Михайло Катрук.

Сьогодні, багато іноземців зрозуміли всі нюанси і почали користати із ситуації. Колишні власники просять певну суму за те, що вони випишуть документ, який буде підтверджувати продаж автомобіля. Ця сума інколи сягає тисячі злотих.

Журналіст редакції ІА “Вежа” автомобіль знімав з реєстрації безпосередньо у Польщі. Про практичний досвід та нюанси процедури дивіться у відео.

Варто зазначити, що непоодиноко трапляються випадки, коли не бажаючи витрачати власний час, власники авто на іноземній реєстрації звертаються до посередників, котрі можуть виявитись аферистами. «Аферисти можуть надрукувати або навіть написати від руки фальшиві документи. Відповідно такий власник витрачає додаткові кошти, а по факту має ще більше проблем при розмитненні чи знятті з реєстрації автомобіля. Тому потрібно бути максимально обережними, довіряючи посередникам зняття авто з реєстрації» – розповідає активіст ГС Михайло Катрук.

Що ж стосується тимчасових номерів, потрібні вони лише для того, аби автомобіль мав право їздити по території держави з якої буде завезений. Тобто по факту, якщо авто вже в Україні, вони не потрібні взагалі.

Якщо ж ваше авто знаходиться за кордом то все буде залежати від тої чи іншої держави, адже ціна на тимчасові номери є різною. «Купити транзитні номери і їхати своїм ходом буде значно дешевше, аніж скористатися послугами лавети», – зазначив Станіслав Бучацький, активіст громадської спілки «Доступне авто».

Він також додав, що існує ще одна можливість перевезти автомобіль з-закордону. Можна скористатися послугами великих компаній, які збирають замовлення і великим автовозом перевозять автомобілі до кордону. Але звичайно в такому випадку машину оглянути перед покупкою буде неможливо, хіба що на фото.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі