Розпочато фінансування проектів Фонду енергоефективності

Загальне фінансування 15 проектів в ОСББ становить близько 40 млн грн.

Підписана Угода дає старт фінансуванню перших 15 проектів в ОСББ.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Підписана Угода дає старт фінансуванню перших 15 проектів в ОСББ, «Перші ластівки», які тестують процедури Фонду енергоефективності. Завдяки спільній роботі з Урядом Німеччини, Світовим банком, потужної підтримки Євросоюзу, Уряду і Парламенту ми напрацювали всі необхідні умови – створено державну установу Фонд енергоефективності і Мультидонорський фонд, обрано Наглядову Раду і керівництво Фонду. За підтримки Світового банку розроблено процедури, виділено безпрецедентне фінансування. Всі ці кроки направлені на виконання конкретного завдання – за три роки країна має відмовитись від імпортного газу. Але, якщо країна рухається у напрямку збільшення видобутку газу, то завдання житлового сектору – зменшити енергоспоживання вдвічі. І Фонд – це ще один ключовий інструмент, який буде надавати не тільки фінансову, а й технічну підтримку у цьому напрямку. Наші цілі дуже амбітні – енергонезалежність країни, зменшення енергоспоживання в житловому секторі на 50% і щорічний супровід Фондом як мінімум 3000 проектів», – наголосив Геннадій Зубко.

Загальне фінансування 15 проектів в ОСББ становить близько 40 млн грн.

У свою чергу, Директор Світового Банку в справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен підкреслила, що сьогодні ми можемо говорити фактично про повноцінний запуск Фондом енергоефективності програми «Перші ластівки», яка сприятиме підвищенню енергоефективності та зменшенню енергоспоживання в житловому секторі.

«Світовий банк надавав допомогу у розробці структури управління Фондом енергоефективності, а також процедур щодо належного розподілу грантів. І ми будемо продовжувати цю тісну співпрацю з Україною спільно з іншими міжнародними партнерами, щоб повноцінно відшліфувати процедури Фонду і забезпечити доступність інших ОСББ до установи. Сьогоднішня подія – це перший і дуже важливий крок до підвищення енергоефективності України, і велика заслуга в цьому – профільного Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка. Я хочу подякувати за тісну співпрацю, яку було надано з боку Уряду України і докладені зусилля, направлені на запуск програм Фонду енергоефективності», – відзначила Сату Кахконен.

Довідково.

Фонд енергоефективності — єдина в Україні державна установа, створена Урядом України відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» з метою підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергетичної ефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire Європейського Союзу та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності.

Фонд енергоефективності надає підтримку об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) для впровадження енергоефективних заходів шляхом надання грантів та запровадження комплексних технічних рішень з врахуванням кращих європейських практик з термомодернізації будівель.

Діяльність Фонду фінансується за рахунок коштів Держбюджету України, фінансової підтримки ЄС та уряду Німеччини.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі