Розвадівська громада знову бореться за своє існування

Два роки тому Розвадівська ОТГ виборола право на своє існування поза перспективним планом та провела перші вибори. 

Перспективний план досі передбачає примусове об’єднання Розвадівської ОТГ з Миколаєвом під час загальноукраїнських місцевих виборів у 2020 році.

Два роки тому Розвадівська ОТГ виборола право на своє існування поза перспективним планом та провела перші вибори. І від 2017-го вони спільно довели свою спроможність як ОТГ.

До громади, з центром у с. Розвадові, у 2017 році увійшли сусідні села Миколаївського району – Крупське, Верин, Черниця, Пісочна і Надітичі. І від 2017-го вони спільно довели свою спроможність як ОТГ. Лише за рік дохідна частина бюджету громади зросла на 30%. Немало підприємців тут орендують землю: виробляють черепицю, цеглу, вапно, видобувають пісок тощо.

Досягнення у реформуванні закладів медицини, культури, туристичній галузі, вдосконалення інфраструктури тут кращі, ніж в багатьох інших. Зокрема, в громаді створили сучасний Центр первинної медико-санітарної допомоги. Таких сільських Центрів справді одиниці у цілій області.

Але Розвадівської громади досі немає в перспективному плані.  Тому тут небезпідставно побоюються: 2020-го під час загальноукраїнських місцевих виборів Розвадівську ОТГ примусово об’єднають з Миколаєвом. Як це досі передбачає перспективний план.

“Перспективний план треба змінювати вже. Це може зробити Кабмін, за поданням Львівської обласної адміністрації. Але щоб це сталося попередньо зміни до перспективного плану має внести Львівська обласна рада. Ми зібрали ініціативну групу і оголосили збір підписів для звернення в Кабінет Міністрів України, Львівську обласну державну адміністрацію та Львівську обласну раду. Вимагаємо внести Розвадівську об’єднану територіальну громаду в перспективний план формування об’єднаних громад Львівської області”, – розповів громадський активіст, один із найактивніших борців за існування громади Мирослав Брегман.

“Ми хочемо зібрати підписи всіх жителів громади. Вирішили не чекати 2020-го року, діяти вже і діяти рішуче. Так само, як ми робили 2015-2016-го, коли відстояли створення нашої громади. Наша громада активна, багато наших досягнень – це є спільні здобутки всіх разом, всіх сіл, всіх активістів. Тож і тепер ми не сподіваємося, що хтось щось зробить за нас”, – коментує ситуацію Юрій Шух, ініціатор створення Розвадівської громади, колишній сільський голова Розвадова.

Зі свого боку, Христина Огоновська, секретар ради Розвадівської ОТГ, переконана, що невизнання громаді права на самостійне об’єднання пов’язане з політичним аспектом. “Вже як вибори відбулися нас визнали спільним об’єднанням, просто не включають у перспективний план. Я думаю, що це просто політична гра”, – зазначила вона. 

І справді, наприкінці 2018-го Кабмін таки вніс Розвадівську ОТГ до переліку спроможних громад. Так само торік тут напрацювали багато основоположних документів: прийняли сучасний Статут громади, а на початку 2019-го презентували стратегію розвитку. Наразі в Розвадівській ОТГ триває збір пропозицій для Громадського бюджету.

Загалом на Львівщині створено вже 40 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Загалом затверджений Перспективний план передбачає 85 ОТГ (без частини Дрогобицького і Стрийського районів).

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі