Руйнування пам’ятки архітектури обійдеться власникам у 170 тисяч гривень

Власників Вілли Люсія оштрафували на 170 тисяч гривень за руйнування будівлі.

11 вересня, адміністративна комісія розглянула низку питаннь, зокрема 1 акт щодо незаконних дій юридичної особи на об’єкті культурної спадщини на вул. Свєнціцького, 16 (Вілла Люсія). Комісія рекомендувала накласти штраф у розмірі 170 тис. грн.

Про це повідомляється на офіційному сайті ЛМР.

Зазначимо, що минулого року Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Свєнціцького – 16” подало позов до суду про скасування надання Віллі Люсії статусу пам’ятки місцевого значення.

ОСББ «Свєнціцького-16» має намір збудувати на місці вілли багатоповерховий житловий будинок, перший поверх якого мав би нагадувати фасад наявної вілли. Втім, у міській раді запевняють, що не дозволять це будівництво.

Наразі будівля є практично зруйнована. У судових матеріалах є результати обстеження споруди від 2015 року, в яких зазначено, що на той час вже було знищено близько 69% будинку. Через це виникла загроза обвалу споруди.

Віллу «Люсія» збудував у 1896 році архітектор Іван Долинський. У радянський час приватну віллу перебудували під п’ять квартир, які з часом викупило ОСББ «Свєнціцького-16». Одним із засновників цього ОСББ є Ігор Скробацький, який є одним із співвласників ресторанів «Голодний Микола» та «Кумпель».

Зазначимо, що адміністративна комісія наклала штраф не тільки на власників Вілли Люсія, а також 10 штрафів по 1700 гривень за заміну дерев’яних вікон на пластикові.

 

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі