СБУ завело справу на Івана Спринського за організацію Тарифного майдану в Україні?

Після проведення акції протесту під будівлею ПАТ «Львівгаз» 11 січня, з вимогою встановлення чесних тарифів на комунальні послуги для населення, активіст Іван Спринський не виходить на зв'язок.

Після проведення акції протесту під будівлею ПАТ «Львівгаз» 11 січня, з вимогою встановлення чесних тарифів на комунальні послуги для населення, активіст Іван Спринський не виходить на зв’язок. Про це зазначають журналісти, що намагались звернутись до нього за коментарями, щодо Тарифного майдану.

Зокрема, наше видання намагалось зв’язатись з Іваном Спринським, аби отримати коментар щодо Тарифного майдану, втім він не доступний за жодним з контактних номерів телефону.

За інформацією різних джерел, він знаходиться на лікарняному, або ж відсутній у Львові. Втім точної інформації не відомо.

З власних джерел у Службі безпеки України нам стало відомо, щодо Івана Спринського 12 січня було розпочато кримінальне провадження за статтями 109, 110 Кримінального кодексу України (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, та Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України). Зокрема, його вважають одноосібним організатором Тарифного майдану у Львові та Західній Україні.

Ймовірно, згадане кримінально провадження послужило причиною тому, що його немає на зв’язку.

Варто зазначити, 12 січня Прем’єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до Служби безпеки України з проханням розібратися з причинами протестів, що охопили Україну після зростання тарифів на газ і комунальні послуги.

За даними численних ЗМІ, на зустрічі з депутатами у вівторок, 12 січня очільник уряду розповів, що попросив СБУ та Антимонопольний комітет «розібратися в ситуації з протестами».

Прем’єр не виключив, що зростання тарифів не є єдиною причиною протестів. На думку Шмигаля, організатори акцій можуть діяти з метою «політичних маніпуляцій».

Водночас зазначимо, уряд болісно відреагував на проведення акцій протесту в Україні, котрий люди назвали Тарифним майданом, проти підняття тарифів. Така реакція влади, що ймовірно залежна від впливу олігархічних кланів, говорить про страх останніх втратити сфери впливу, зокрема на розподіл газу та електроенергії населенню.

Варто зазначити, що компанія ДТЕК олігарха Рината Ахметова контролює численні обленерго в Україні. Своєю чергою, олігарх Дмитро Фірташ контролює понад 70% розподілу газу в Україні.

категорії
НовиниПолітикаСуспільство

Публікації по темі