“Середня тривалість використання поліетилену займає 25-30 хвилин, а шкоди завдає на сотні років”, – Андрій Москаленко

До кампанії долучилися близько ста магазинів.

Близько сімнадцяти торгових центрів і близько ста магазинів сьогодні долучилися до кампанії “Без поліетилену”.

Про це сьогодні, 9 квітня, під час брифінгу заявив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

За його словами, до кампанії долучилися близько ста магазинів. “Сьогодні, 9 квітня, ми розпочинаємо кампанію у Львові “Без поліетилену”, яка буде тривати до 3 липня. Ми можемо зазначити, що 8 мереж, а це близько сімнадцяти торгових центрів і близько ста магазинів, сьогодні долучилися до цієї кампанії”, – інформує Андрій Москаленко.

Він також повідомив, що частина магазинів, супермаркетів з певних груп товарів повністю прибрали поліетилен, а частина запропонувала більшу альтернативу або можливість брати свої пакети.

“Мета нашої кампанії, з одного боку, максимально промоціювати в тому, що Львів ходить на закупи зі своїми торбинками. І, власне, ми хочемо поетапно, розуміючи, що це займе певний час, не лише відмовитися від поліетилену в супермаркетах та магазинах, а й промоціювати правильне ставлення до навколишнього середовища”, – заявив він і додав, що середня тривалість використання поліетилену займає 25-30 хвилин, а шкода, яка від нього завдається, становить близько сотні років.

Зазначимо, що поліетиленові пакети зроблені з невідновлюваних ресурсів впливають на зміну клімату. Від 8% до 10% світового видобутку нафти йде на виготовлення поліетиленових пакетів. А ще вони легко розвіюються вітром та потрапляють в природу, де наносять шкоду тваринам. Пакети разом з дощовою водою потрапляють до каналізації або забивають водоприймачі й ускладнюють стік води.

Довідка

Спільнота Zero Waste Lviv утворилась наприкінці 2016 року як волонтерська консультаційна ініціатива з питань мінімізації та попередження утворення відходів. На сьогодні організація проводить широку комунікаційну та просвітницьку діяльність, у співпраці з муніципалітетом, бізнесом та громадою міста, організовує заходи, що популяризують концепцію нуль відходів.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі