Шахраї придумали нову схему махінацій з «єврономерами»

Потрібно написати довіреність, щоб «роботодавець» міг на ваше ім’я купити авто.

Після закінчення в лютому 2019 року пільгового періоду розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією, в Україні з’явилося нове шахрайство. Українцям всього за одну годину «роботи» обіцяють заплатити 1400 грн. Правда, при цьому потрібно написати довіреність, щоб «роботодавець» міг на ваше ім’я купити авто.

Про це інформують на сайті autonews.ua.

Що в подальшому буде з таким автомобілем – не відомо. Є кілька варіантів розвитку подій. Наприклад, його можуть кілька разів перепродати. Або шахрай буде сам на ньому їздити.

Здавалося б, що в оформленні такої довіреності немає нічого страшного. Але річ у тім, що вже найближчим часом українців, які не розмитнили свої «єврономери», чекають дуже великі штрафи, аж до 170 000 гривен. І платити буде та людина, на яку куплений автомобіль. Тобто шахраї можуть спокійно їздити на «єврономерах», куплених на ім’я своїх довірливих жертв.

Крім того, людина, яка написала довіреність на купівлю авто за кордоном, може зіткнутися з представниками правоохоронних органів. Це станеться в тому випадку, якщо шахраї почнуть кілька разів перепродувати «єврономер». Складно буде довести, що ти не є учасником цієї афери.

Нагадаємо, ІА «Вежа» розпочала серію матеріалів про те, як на практиці діє Закон №8487 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів», що був прийнятий Верховною радою України 8 лютого 2018 року.

У серії матеріалів видання розповість про кожен із етапів розмитнення авто на іноземній реєстрації, починаючи від зняття з обліку за кордоном та завершуючи отриманням техпаспорту та номерних знаків у Сервісному центрі МВС України.

Варто зазначити, проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів № 8487 був проголосований 8 листопада 2018 року, та підписаний Президентом 23 листопада.

Відповідно до прийнятих змін Міністерство фінансів внесло зміни до проекту Бюджету-2019 в котрому врахував додатковий ресурс у зв’язку з ухваленням законопроекту № 8487 на рівні 1 млрд гривень.

категорії
Суспільство

Публікації по темі

Новини