Що підготував для власників «євроблях» оновлений Закон?

Нова формула акцизу дозволяє розмитнювати автомобілі будь-якого віку.

Сьогодні, 8 листопада, Верховна Рада проголосувала за внесення змін до Податкового кодексу щодо акцизного податку на автомобілі у другому читанні і в цілому.

Загалом Законопроект підтримали 250 народних депутатів, лише двоє висловилися проти.

Головною зміною у законопроекті є встановлення строків щодо пільгового розмитнення автомобілів, які були ввезені в Україну.

До прийняття цих змін, розмитнювати можна було тільки ті авто, які ще не досягли віку 8 років. Нова формула акцизу дозволяє розмитнювати автомобілі будь-якого віку.

Коефіцієнт віку, згідно з Законом, не може перевищувати 15 років. Проте, акциз навіть на 20-річний автомобіль рахуватиметься із коефіцієнтом віку 15.

Також змінили базові ставки акцизного податку. Відтепер, для авто з бензиновим двигуном це буде коштувати 50 євро, для авто на дизелі – 75 євро.

Крім ставок акцизу, поправки вводять знижку 50% для автомобілів, які будуть розмитнені протягом трьох місяців після вступу Закону у силу.

Для підрахування розміру акцизного податку також необхідний коефіцієнт двигуна. Для цього необхідно показник об’єму двигуна поділити на 1000.

Тобто, щоб підрахувати розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, необхідно базову ставку помножити на коефіцієнт двигуна та вік машини.

Завдяки новій формулі акцизний податок на автомобіль з «євробляхою» буде значно меншим за поточний.

категорії
Суспільство

Публікації по темі