Штраф за непристебнутий пасок безпеки значно зросте

Штраф за непристебнутий пасок безпеки або відсутній мотошолом підвищився на 799 гривень.

Вчора, 18 вересня, Верховна Рада України ухвалила новий законопроект, який передбачає збільшення покарання за ігнорування ременя безпеки. Згідно з новим законопроектом, сума штрафу складає 850 грн, а не 51, як раніше.

Відповідний документ з’явився на сайті парламенту.

“Рівень користування ременями безпеки в Україні – найнижчий серед всіх країн Європи. Тільки 15% водіїв, що користуються ременями безпеки за даними дослідження кампанії “За безпечні дороги”, проведеної в 2017 році. Наприклад, у Франції 99% водіїв постійно використовують ремені безпеки, Чехії – 97%, Словенії – 93%, Польщі – 83%”, – пишеться в пояснювальній записці.

Депутати сподіваються, що законопроект змінить поведінку водіїв на дорозі та зменшити кількість смертельних ДТП. Тому що статистика аварійності показує, що щорічно на дорогах України гине близько 3 500 осіб і травмуються не менше 35 тисяч.

Як відзначають автори проекту, пристібання здатне врятувати життя до 50% людей, які потрапили у смертельну автокатастрофу.

Щоб закон вступив у дію, Верховна Рада має проголосувати за нього у другому читанні, а після – підписати президент.

Зазначимо, що у Європі сума штрафів значно більш суттєва. У Чехії за таке порушення стягують 77 євро, у Словенії – 120 євро, а у Франції – 135 євро.

категорії
Всі новиниСуспільство

Публікації по темі