Штрафи за неправильну парковку можуть зрости до 34 тисяч

В Україні планують істотно збільшити штрафи за неправильну парковку автомобіля.

В Україні планують істотно збільшити штрафи за неправильну парковку автомобіля. Відповідний законопроект №2628 вже зареєстрований у Раді і переданий на розгляд у профільні комітети.

Про це пише delo.ua.

Законопроект передбачає, зокрема, збільшення штрафу за стоянку в забороненому місці з 510 грн. до 3 400 грн.

За зупинку на місцях для водіїв з інвалідністю передбачається штраф у 34 тис. грн.

Також 34 тис. грн доведеться заплатити тим автомобілістам, хто без підстав використовує знак «водій з інвалідністю».

Важливий момент, що згідно з законопроектом 70% цієї суми буде йти в місцеві бюджети, аби місцева влада сумлінно робила розмітку в місцях паркування.

Розмітку теж хочуть змінити. Суцільна жовта лінія, яка використовується в розмітці для позначення заборони зупинки, мало виділяється на дорозі, йдеться в пояснювальній записці до проекту. Тому розмітку зроблять більш контрастною за розміром, формою і кольором.

«Відповідна дорожня розмітка наноситься у формі трикутників жовтого кольору з основою 1 м і висотою 0,5 м», — йдеться в проекті.

Фіксувати факт порушення правил зупинки автомобіля в заборонених місцях будуть за допомогою фото. Нібито така розмітка буде чітко виділятися на фотографії.

А для того, щоб фото стало доказом того, потрібні будуть мінімум три фотографії автомобіля-порушника з різних ракурсів.

Крім того, як доказ у суді можна буде показувати і записи камер відеоспостереження.

З 1 січня 2020 року водіям бензинових і дизельних авто на законодавчому рівні заборонено паркуватися на місцях для електрокарів.

За порушення передбачений штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 340 до 510 грн. Про те, що це паркомісце для електрокарів, повинні свідчити спеціальні дорожні знаки або дорожня розмітка.

категорії
Суспільство

Публікації по темі