Сигарети за ціною золота: Україні підвищать тарифи на тютюн

2018 року пачка цигарок подорожчала приблизно на 1,5-2 грн.

В Україні продовжують зростати ціни на сигарети. На дешеві тютюнові вироби можуть ввести додатковий податок.

Інформацію передають finance.ua.

Зазначено, що за минулий рік пачка подорожчала на 19%. Щорічно акцизи на сигарети будуть підвищувати на 20%. Розмір цього акцизу зафіксований у євро, тому у вартість також закладуть девальвацію гривні.

Кабінет Міністрів уже розробив план, як прискорити зростання цін, – враховувати також інфляцію. Тобто підвищувати акциз не на 20%, а на 20% + інфляція. Та у Раді запропонували свій варіант: ввести новий “податок” на дешеві сигарети.

Зокрема, 2018 року пачка цигарок подорожчала приблизно на 1,5-2 грн. З усіма урахуваннями наступного року пачка коштуватиме 36-38 грн.

“Лідером подорожчання є пачка сигарет із фільтром медіум-класу, яка додала в ціні на 20%, або на 5,2 грн, і коштує в середньому по країні 31,5 грн. На 17% подорожчала пачка сигарет із фільтром українських марок і пачка сигарет без фільтра, відповідно на 4 грн і 3,3 грн, і середня вартість яких становить 27,5 грн і 23,6 грн. Пачка сигарет із фільтром преміум-класу зросла в ціні на 16%, або на 5,2 грн, і вартість її складає 37,3 грн”, – передають слова Олексія Дорошенка, директора Української асоціації постачальників торговельних мереж.

До кінця року цигарки українського виробника з фільтром будуть коштувати 27-28 грн. Вже зараз, згідно з даними “Укртютюн”, обсяг споживання скоротився на 23%. Згідно з оцінками Кабміну, якщо наступного року українцям продадуть 68 млрд штук, то 2024-го – 40 млрд.

Через 5 років одна пачка буде коштувати близько 100-102 грн.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що українці стали менше купувати сигарети через подорожчання тютюну після підвищення акцизів.

категорії
Суспільство

Публікації по темі