Скотомогильник поруч села Воля-Висоцька рекультивують протягом двох років

На території Воля-Висоцької сільської ради, Жовківського району проведуть рекультивацію незаконного скотомогильника.

На території Воля-Висоцької сільської ради, Жовківського району проведуть рекультивацію незаконного скотомогильника.

Відповідний тендер на рекультивацію та будівництво об’єкту для захоронення та знешкодження тваринних решток розміщено на порталі Prozorro.

На проведення всіх робіт передбачено 19,6 мільйонів гривень. Кошти виділені частково департаментом екології ЛОДА, Жовківською районною радою, Воле-Висоцькою сільською радою.

«На цій території на 50 га є закопано багато решток тварин, які до 2016 замість того, щоб переробляти, колишній директор Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод» просто закопував у землю. За територією підприємства має бути кагат глибиною 3 метри, висотою 2,5 метри, розміром 400 на 400 м. Усі рештки будуть, що на сьогодні закопані в землю будуть викопані. Після цього їх розмістять у кагаті, дно котрого буде встелене міцною плівкою, та пересипані вапном . Усе це накриють іще одним шаром плівки. Також облаштують стічні канави. Звичайно тварині відходи виділятимуть газ. Поки не знаю, як вирішуватимуть ситуацію із газом – було декілька пропозицій, які розглядали», – розповідає Ігор Муравський, депутат Жовківської районної ради, голова комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів.

Також він запевнив, що протягом 25 років тваринні залишки мають перегнити і стати добривом, а сама територія ДП «Укрветсанзавод», де закопані рештки, очиститься через 5 років.

Варто зазначити, що через несанкціоноване захоронення тваринних решток у населення села Воля-Висоцька та частково у місті Жовква погіршилися показники води в криницях. Ігор Муравський пояснює: «Різні трупні інфільтрати попадають у ґрунт, падає дощ, ними наповнюються криниці. Вода стає технічною, непридатною до споживання по бактеріологічних і хімічних показниках».

Також Ігор Муравський зазначив, що в ході підготовки проекту рекультивації було проведено ряд експертиз для визначення глибини захоронення тваринних решток, а відтак необхідної глибини облаштування кагату.

Термін виконання робіт, вказаний у тендері, – 31 грудня 2019.

фото – Гал-інфо, автор Сергій Бобра

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі