Славська громада прагне розпорядитися лісом «Галсільліс»

Ліс біля Славської ОТГ підпорядкований комунальному підприємству «Галсільліс».

 “«Галсільліс» – надзвичйно цікава організація, яка досі не може зрозуміти, за яким принципом вона живе», – Богдан Дубневич”

Таку тезу висловив народний депутат Богдан Дубневич 12 жовтня, під час дискусії на «Форумі громад» у с. Давидів з головою Славської ОТГ Володимиром Бегою.

«В нас є така певна диспропорція: ми є розпорядниками землі, на якій росте трава, проводяться господарські роботи, але не є розпорядником поруч землі, на якій знаходиться ліс. Ваше бачення, чи повинен ліс, який знаходиться в межах селищної громади, належати громаді? Бо ми формально навіть не можемо поїхати і забрати сухостій, який там стоїть», – заявив Володимир Бега.

Відтак, Богдан Дубневич зауважив, що представники ОТГ не до кінця ознайомлені з нормами догляду за лісовими насадженнями. «Не беруть на себе зайві обов’язки й не думайте, що ви ще й розбираєтеся в лісі: як його садити, як дерево правильно здавати як сировину і тд. В держава працює товарне виробництво з посадки, з догляду і заготівлі лісу та лісонасаджень», – зазначив Богдан Дубневич.

Володимир Бега додав, що ліс підпорядкований комунальному підприємству «Галсільліс».

«Я вам скажу відверто, «Галсілліс» – надзвичайно цікава організація, яка досі не може зрозуміти, за яким принципом їй жити і діяти», – наголосив нардеп.

Богдан Дубневич запропонував звернутися до контролюючих органів. «Я думаю, що чергове звернення до тих, хто контролює підпорядкування лісового господарства, дасть позитивні результати».

Додав: «Зараз хочуть внести податок за кожен гектар лісу, проведуть абсолютні підрахунки, наскільки дорожчою стане сама сировина. Тож я не думаю, що у вас буде бажання це робити».

Окремо нардеп звернув увагу на те, що по всій Україні немає жодного заводу по вирощуванню лісонасаджень. «Перший будують у Брюховичах, ще вартує близько 20 млн грн, щоб закінчити ці роботи».

Нагадаємо, раніше повідомили, що 12 жовтня у селі Давидів Пустомитівському районі Львівської області відбувся «Форум громад», участь в якому взяли представники об’єднаних територіальних громад Львівщини, народні депутати та експерти.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі