Соціальні виплати: скільки отримують батьки під час декрету в Німеччині

Загальна тривалість декрету в Німеччині - 14 місяців.

У Німеччині досить широкий спектр соціальної допомоги. Соцвиплати від держави отримують усі діти, батьки в декреті, біженці тощо.

Так, дітям в Німеччині, як і в Польщі, кожен місяць виплачують кошти, незалежно від доходів батьків. Перша і друга дитина в сім’ї отримує по 204 євро, третя – 210 євро, кожна наступна – 235. Діти отримують кошти до повноліття, проте, якщо вони навчаються, то до 25 років.

Загальна тривалість декрету у країні – 14 місяців. Їх можна використати до того часу, поки дитині виповнилось 3 роки

Коли жінка йде в декрет, її місце роботи за нею закріплюється. Під час вагітності та 2 місяці після народження немовляти, вона отримує 100% своєї зарплати. На наступні 12 місяців батьки отримують відсоткову частину від зарплатні. Наприклад, якщо батько заробляв від 1 тис. до 1,2 тис., то розмір виплат складатиме 67% від цієї суми. Непрацюючий батько отримує по 300 євро в місяць. Варто зазначити, що виплати не отримують матеріально забезпечені сім’ї, тобто ті, місячний дохід яких перевищує 250 тисяч євро.

Окремо у Німеччині можна оформити дотацію на дитину, зокрема, якщо дохід батьків не достатній для утримання дітей. Розмір дотації не перевищує 160 євро. Також школярі отримують соціальні виплати на освіту. Наприклад, 100 євро в рік на шкільне приладдя, проїзні витрати та обіди.

На пенсію у Німеччині йдуть приблизно у 65 років. Розмір пенсії залежить від стажу роботи та податків, які людина сплачувала протягом життя. В середньому німецький пенсіонер отримує від 800 до 1200 євро.

Відомо, що у Німеччині розміщена значна частка біженців. Вони можуть розраховувати на щомісячну допомогу у розмірі 354 євро на людину. Якщо вони проживають у спеціальних притулках, то коштів отримують менше, а саме 135 євро на місяць.

Розмір соціальної допомоги безробітним залежить від їх прибутку за останній рік, наявності дитини та податкового класу. У першому податковому класі, зазвичай, це від 60% коштів колишнього доходу. Однак є другий податковий клас, до якого відносяться незахищені верстви населення. Зокрема, безпритульні чи біженці. Вони мають право отримувати від 240 до 416 євро на місяць.

До слова, мінімальна заробітна плата у Німеччині становить 1557 євро на місяць, однак розмір середньої зарплати з урахуваннями податків – 2225 євро.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі