Соціальні виплати: який розмір грошової допомоги на дитину у Польщі

У Польщі дитина може отримати 500 злотих соціальної допомоги, незалежно від доходу батьків.

У Польщі, як і в Україні, надають соціальну допомогу при народженні дитини, одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям тощо. Проте розмір виплат у країнах дещо відрізняється.

Так, одноразова допомога при народженні дитини у Польщі становить 1 тисячу злотих. Водночас щоб отримати кошти, потрібно мати не більше 1922 злотих місячного доходу на одну особу в сім’ї. Якщо мати до народження дитини, працювала, то її місце роботи зберігається та під час декретної відпустки, яка триває 20 тижнів, вона отримує 100% своєї зарплатні.

Також, у Польщі діє програма “500+”, яка передбачає щомісячну виплату по 500 злотих кожній другій і наступній дитині в сім’ї до їх повноліття. Такі виплати здійснюються незалежно від рівня доходу батьків. Варто зазначити, що цьогоріч уряд Польщі запровадив розширення програми “500+”, тобто допомогу надаватимуть першій дитині. Такі заходи спрямовані на покращення демографічної ситуації.

До слова, у програмі можуть брати участь і українські сім’ї, які проживають у Польщі, але за умов дотримання певних вимог.

Малозабезпеченим сім’ям теж передбачається соціальна допомога. Проте, малозабезпеченою сім’єю рахується та, дохід якої на 1 особу не перевищує 674 злотих на місяць. Коли в сім’ї є дитина до 5 років, держава виплачуватиме їм 94 злотих щомісяця, якщо ж дитині від 6 до 18 років – 124 злотих.

Щомісячна доплата одиноким матерям чи батькам складає 193 злотих на одну дитину, проте якщо син або донька з інвалідністю, то – 273 злотих. Щоправда допомогу отримати можуть ті матері, дохід яких не перевищує 674 злотих на кожну особу в сім’ї.

Варто зазначити, що грошові виплати для дітей з інвалідністю становлять майже 216 злотих. Окрім цього, якщо один з батьків не може доглядати за дитиною та дохід на 1 людину не перевищує 764 злотих, то розмір коштів збільшується до 520 злотих.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі